Kültür, Kiraz Ve Spor Festivali Futbol Turnuvası Başladı

16-17 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek 22. Yeşilyurt Kültür, Kiraz ve Spor Festivali kapsamında tertip edilen futbol turnuvasının açılış töreni yapıldı.Turnuvanın başlama vuruşunu Yeşilyurt Kaymakamı Nesim Babahanoğlu ile Yeşilyurt...

Kültür, Kiraz Ve Spor Festivali Futbol Turnuvası Başladı
banner230
16-17 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek 22. Yeşilyurt Kültür, Kiraz ve Spor Festivali kapsamında tertip edilen futbol turnuvasının açılış töreni yapıldı.
Turnuvanın başlama vuruşunu Yeşilyurt Kaymakamı Nesim Babahanoğlu ile Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat yaptı. Yeşilyurt Belediye Başkanlığı, Malatya Yeşilyurt Belediyespor ve Malatya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nu tarafından bu yıl üçüncüsü organize edilen ve Yeşiltepe 3 Nolu sahada gerçekleşecek futbol turnuvasının açılış törenine Yeşilyurt Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’ın yanı sıra, Yeşilyurt Belediye Başkan yardımcıları, Malatya Yeşilyurt Belediyespor Kulüp Başkanı Dursun Cumali Sucu, TFF Malatya Bölge Müdürü Fahrettin Eserdi, MASKF Başkanı Seyfullah Özdemir, spor taban birliklerinin başkanları, turnuvaya iştirak eden takımların yöneticileri, antrenörler, futbolcular ve çok sayıda taraftar katıldı. Amatör camianın Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’ı çok sevdiğini ifade eden M.A.S.K.F. Başkanı Seyfullah Özdemir, “Malatya’daki her türlü sportif aktiviteye maddi ve manevi anlamda destek veren Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Başkanımız göreve geldiği günden itibaren amatöre çok ciddi katkılar sağladı ve halen bu destekler devam etmektedir. Tüm takımlarımıza başarılar dilerim “ şeklinde konuştu.
POLAT: "SPORTİF FAALİYETLERE DESTEK VERMEYİ İHMAL ETMEYECEĞİZ"
Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, geleneksel hale getirilen Kiraz Futbol Turnuvasına katılan tüm takımlara başarılar dilerken, önümüzdeki yıllarda bu organizasyonu devam ettireceklerini kaydetti. Polat, "22.Kültür, Kiraz ve Spor Festivali kapsamında ilimizdeki amatör futbol takımlarının katılımıyla bu yıl üçüncüsünü düzenlediğimiz futbol turnuvasında emeği geçen tüm kardeşlerime teşekkürleri sunarım. Turnuvaya sonunda dereceye girecek olan takımlarımıza çeşitli hediyeler vereceğiz.5 hafta sürecek olan bu güzel organizasyonda yer alan takımlarımıza çam sakızı çoban armağanı misali hediyeler verdik. Amatör spor kulüplerimizin desteklenmesine büyük önem veriyoruz ve bu organizasyonları bu amaç doğrultusunda gerçekleştiriyoruz. Spor bizim geleceğimiz olan gençlerimizin fiziksel ve zihnen gelişmeleri açısından büyük önem taşıyor" ifadelerini kullandı. Polat, futbol turnuvasında yer alan tüm takımların antrenörlerine, futbolcularına ve müsabaka hakemlerine başarılar diledi.
KAYMAKAM BABAHANOĞLU İLE BELEDİYE BAŞKANI POLAT’A MİLLİ TAKIM FORMASI HEDİYE EDİLDİ
TFF Malatya Bölge Müdürü Fahrettin Eserdi ile MASKF Başkanı Seyfullah Özdemir, 44 numaralı üzerinde isimleri yazılı milli takım formalarını Yeşilyurt Kaymakamı Nesim Babahanoğlu ile Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’a hediye etti. Büyük bir heyecana sahne olması beklenen futbol turnuvasının sembolik başlama vuruşunu Yeşilyurt Kaymakamı Babahanoğlu ile Belediye Başkanı Polat yaparken, açılış töreni toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.
Yeşiltepe’de bulunan 3 Nolu sahada başlayan futbol turnuvası tek devreli lig usulüne göre yapılacak. 1999 doğumlu ve daha küçük yaştaki sporculara kadrolarında yer vererek turnuvada mücadele edecek takımlar ise şunlar: Akçadağspor, Kaldırımgücü, Kale G.Birliği, Orduzuspor, M.Galataspor, Hekimhan Girmana , Sanayispor, Adafı Kartal, Aile ve Sosyalspor,44 Malatyaspor, Anadolu Selçuklu, Yeşilyurt Belediyespor, M.Fenerspor, Telekom Spor, 1932 Malatyagücü, Sancaktarspor, Pütürge Gençlik ve Hasanbeyspor.
5 hafta sürecek futbol turnuvasını şampiyon tamamlayacak takımın yanı sıra, ilk üçe girecek takımların ödülleri, 16-17-Temmuz’da düzenlenecek 22.Yeşilyurt Kültür, Kiraz ve Spor Festivali kapsamında takdim edilecek.
YORUM EKLE