Huzurevi sakinlerinin gözleri yollarda

Bayram sabahları gözleri yolda olan huzurevi sakinleri, yalnızlıklarını paylaşacak ziyaretçilerini bekliyor.Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesinde bulunan Malatya Huzurevi’nde bayramlar, özellikle kimsesi olmayan yaşlılar için...

MALATYA 07.07.2016, 15:48
Huzurevi sakinlerinin gözleri yollarda
banner230
Bayram sabahları gözleri yolda olan huzurevi sakinleri, yalnızlıklarını paylaşacak ziyaretçilerini bekliyor.
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesinde bulunan Malatya Huzurevi’nde bayramlar, özellikle kimsesi olmayan yaşlılar için özel günler oluyor. Evlatları, yakınları ve sevdiklerinin özlemini duyan huzurevi sakinleri gözleri yolda gün boyu ziyaretçilerini bekliyor.
Hüzünlü gözlerle bayramda ziyaretçilerini bekleyen yaşlılar, büyük bir özlemle yalnızlıklarını paylaşacak birilerini arıyorlar. Huzurevinde bu bekleyiş kimi zaman buruk geçse de yüzler hep gülüyor. Bayram sabahlarını iple çeken huzurevi sakinleri eski bayramlar kadar olmasa da kendilerini ziyarete gelenler sayesinde yüzlerinin az da olsa güldüğünü söyledi.
Kimi zaman devlet büyüklerinin kimi zaman da vatandaşların ziyareti ile bayramlarda hatırlanan yaşlılar, eski günleri yad ederek bayramın sevincini yaşıyor.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@