Nöbetin 11. gününde meydan tıklım tıklım

Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde milli iradeye karşı gerçekleştirilen darbe girişimini protesto etmek amacıyla devam eden demokrasi nöbetinde vatandaşlar yine genç-yaşlı, kadın-erkek ve çoluk çocuk Cumhuriyet Meydanı’ndaydı.Tüm yurtta...

KÜTAHYA 26.07.2016, 15:51
Nöbetin 11. gününde meydan tıklım tıklım
banner230
Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde milli iradeye karşı gerçekleştirilen darbe girişimini protesto etmek amacıyla devam eden demokrasi nöbetinde vatandaşlar yine genç-yaşlı, kadın-erkek ve çoluk çocuk Cumhuriyet Meydanı’ndaydı.
Tüm yurtta olduğu gibi Tavşanlılılar da akşam saat 22.00 itibariyle Cumhuriyet Meydanı’na akın ederek, Demokrasi Nöbetini sürdürüyor.
Kuran-ı Kerim tilaveti, ilahi ve şiirlerin okunduğu, duaların edildiği demokrasi nöbetinde, Tavşanlı Belediyesi tarafından çeşitli ikramlar da gerçekleştiriliyor.
Demokrasi Nöbetinin 11. gününde Tunçbilek Beldesi, Hanımçeşme Mahallesi ve Spor Kulübü, Sağlık -Sen, Toç - Bir-Sen, Eğitim - Bir - Sen, Diyanet - Sen, Polat Enerji firması çalışanları ve ilçe merkezindeki tüm mahallelerden vatandaşlar Meydanı doldurdu.
Hayırlı Hizmetler Vakfı’nın Mehter Takımı da vatandaşlara konser verdi.
Gecede konuşan Belediye Başkanı Mustafa Güler, “Demokrasi Nöbetlerimiz artık bir şölene dönüşmeye başladı. Devletimiz tüm tedbirleri aldı, hainlerin hak ettiği cezayı bulması için çalışıyor. Son olarak Marmaris’e kaçan komandoların 7’si yakalandı. Kaçacak delikleri yok. Darbecilerle devletimiz mücadele ederken, bizler de bu meydanları doldurarak, milli irademize, vatanımıza, bayrağımıza sahip çıkmaya devam ediyoruz. Bugün buraya gelen Tunçbilek beldemiz, Hanımçeşme Mahallemiz, sendika ve sivil toplum kuruluşlarımız ve siz tüm hemşehrilerime teşekkürlerimi sunuyorum. Bizler talimat gelene kadar buradayız” ifadelerini kullandı. (Tİ - EFE)
Yorumlar (0)
banner287
banner269
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 13 Aralık 2019
İmsak 06:15
Güneş 07:44
Öğle 12:40
İkindi 15:07
Akşam 17:27
Yatsı 18:50

Gelişmelerden Haberdar Olun

@