Müdür İsmail Sayar: Torba Yasadan Faydalanmak İçin Son Tarih 2 Kasım

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Kütahya İl Müdürü İsmail Sayar, torba yasadan faydalanmak için son tarihin 2 Kasım 2015 olduğunu hatırlattı.Kütahya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İhsan Tunçoğlu ve basın mensupları, Müdür İsmail Sayar’ı...

Müdür İsmail Sayar: Torba Yasadan Faydalanmak İçin Son Tarih 2 Kasım
banner230
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Kütahya İl Müdürü İsmail Sayar, torba yasadan faydalanmak için son tarihin 2 Kasım 2015 olduğunu hatırlattı.
Kütahya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İhsan Tunçoğlu ve basın mensupları, Müdür İsmail Sayar’ı makamında ziyaret etti.
Ziyarette konuşan Sayar, "1 Ocak 2012 tarihinde yürürlüğe giren zorunlu Genel Sağlık Sigortası kapsamında hiçbir sosyal güvencesi olmayan vatandaşlarımızın gelirlerine göre Genel Sağlık Sigortası primlerinin belirlenebilmesi için gerek ulusal basında, gerek yerel basında yer alan haber ve duyurular ile televizyonlardaki kamu spotlarıyla 30 Eylül 2015 tarihine kadar gelir testi yaptırmak için bağlı oldukları Sosyal Yardımlaşma Vakıfları’na yönlendirilmiştir. 30 Eylül 2015 tarihine kadar gelir testi yaptıran vatandaşlarımızın 1 Ocak 2012 tarihinden itibaren gelirlerine göre belirlenen prim borçlarını peşin veya ikişer aylık dönemler halinde 6,9,12,18 taksitle yapılandırma kapsamında ödemeleri için son başvuru tarihi 02 Kasım 2015’tir” dedi.
Müdür İsmail Sayar, şöyle konuştu: "Genel Sağlık Sigortası uygulaması devam ettiğinden herhangi bir sosyal güvencesi veya hak sahipliği bulunmayan vatandaşlarımızın mağdur olmamaları ve sağlık hizmetlerinden yararlanabilmeleri için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına müracaat ederek gelir tespitlerini yaptırmaları gerekmektedir. Gelir testi sonucuna göre Genel Sağlık Sigortası prim borcu çıkan vatandaşlarımızın halk arasında torba yasa olarak bilinen indirimli ödeme imkanlarından faydalanabilmeleri için 2 Kasım 2015’ten önce en yakın Sosyal Güvenlik İl Müdürlüklerimize ve Sosyal Güvenlik Merkez Müdürlüklerimize müracaat etmeleri gerekmektedir." (EFE)
YORUM EKLE