İshak Gazel: Mecliste yaz tatili yok, hatta milletvekilleri normal günlerden 2 gün daha fazla çalışacak

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Katip üyesi ve AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel, normal zamanlarda haftada 3 gün çalışan meclisin yaz aylarında tatil yapmayarak, haftada 5 gün çalışacağını dile getirdi.TBMM’nin yaz aylarında...

İshak Gazel: Mecliste yaz tatili yok, hatta milletvekilleri normal günlerden 2 gün daha fazla çalışacak
banner230
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Katip üyesi ve AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel, normal zamanlarda haftada 3 gün çalışan meclisin yaz aylarında tatil yapmayarak, haftada 5 gün çalışacağını dile getirdi.
TBMM’nin yaz aylarında 2 gün daha fazla çalışacağını ifade eden Gazel, "Bilindiği gibi, Başbakanımız Binali Yıldırım tarafından 20 maddelik bayram müjde adı altında açıklamış olduğunu müjde paketi açıklandı. İnşallah önümüzdeki haftalar itibaren bu müjde paketlerinin uygulanması gerekli yasal düzenlemelerin yapılması için torba yasayla gerekli çalışmaları yapmaya başlayacağız.Bu sene, geçen yıl 7 Haziran seçim tablosunun neticesinde ortaya çıkan yeniden seçimden ihtimalinden dolayı yapılamayan çalışmaları yapmak ve tamamlamak adına, yaz boyunca tatil yapmadan meclis olarak devam edeceğiz. Hatta normal çalışma saatleri olan salı, çarşamba ve perşembe olan meclisimiz, yaz tatilin boyunca pazartesi ve cuma günleri de çalışarak gerekli eksikleri ortadan kaldırmak ve başbakanımızın açıklamış olduğu bayram müjdesi paketini yerine getirmek için gerekli düzenlemeleri yerine getireceğiz. Daha sonra da diğer düzenlemeleri yapacağız" ifadelerini kullandı. (EFE)
YORUM EKLE