Başkan Musa Yılmaz: Yeni Yılda Hedefimiz 100 Kilometre Sıcak Asfalt

Kütahya İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, "2016 yılında 100 kilometrelik sıcak asfalt hedefimiz var" dedi.Kütahya Köylere Hizmet Götürme Birliği’nin Halk Eğitimi Merkezi Solunu’nda merkeze bağlı 110 köy muhtarın katıldığı ve...

Başkan Musa Yılmaz: Yeni Yılda Hedefimiz 100 Kilometre Sıcak Asfalt
banner230
Kütahya İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, "2016 yılında 100 kilometrelik sıcak asfalt hedefimiz var" dedi.
Kütahya Köylere Hizmet Götürme Birliği’nin Halk Eğitimi Merkezi Solunu’nda merkeze bağlı 110 köy muhtarın katıldığı ve 2016 yılı yatırımlarının görüşüldüğü toplantıda konuşan Başkan Yılmaz, meclis olarak, son 10 yılda yeni bir anlayış getirdiklerini dile getirdiklerini ifade etti.
"Eskiden muhtarlarımız il genel meclisi üyelerinin peşinde koşardı, şimdi ise hizmet için biz muhtarlarımızın ve halkımızın ayağına gidiyoruz" diyen Başkan Musa Yılmaz, "Önümüzde hedef var. Planımız var. 2018 yılına kadar tahmini bütçe hedefliyoruz. Kaynak bulduğumuzda ek bütçe yapmak kolay. Kütahya’nın coğrafi olarak geniş bir alanı var. 5 bin kilometre yol ağı var. Biz Özel İdare de oturduğumuzda Kütahya’nın hangi ilçesi, hangi köyü olursa olsun gözümüzün önüne getirebiliyoruz. Son 10 yılda yeni bir anlayış getirdik. Eskiden muhtarlarımız il genel meclisi üyelerinin peşinde koşardı. Şimdi ise yeni anlayışla biz muhtarlarımızın ayağına varıyoruz. Beni hangi muhtar aradıysa benimle görüşmüştür. Burada asla ayrımcılığa müsaade etmeyiz.Köydeki öncelik neyse ona göre hizmet götürüyoruz. Köyün nüfusuna veya siyasi yapısına asla bakmıyoruz. Çünkü yaptığımız yatırımların bilgisi elimizde. Kütahya merkez Ali Paşa Mahallesi’nde veya Cumhuriyet Mahallesi’nde ne varsa köylerimizde de aynısının olması hedefimizdir. Kaynaklarımız var, ekipmanımız güçlü. Kütahya’da sıcak asfalt işini önce grup yollarından başlayacağız. Büyük Saka’dan Değirmenözü’ne kadar 33 kilometre uzunluğunda sıcak asfalt attık. Buradan 35 köyümüz faydalanıyor. 2016 yılında 100 kilometrelik sıcak asfalt hedefimiz var. Önümüzdeki yıl ilk etapta uzunluğu 7 kilometre olan Güven ve Yaylıbaba köyüne sıcak asfalt götürmeyi hedefliyoruz. İl genelinde kilit taşı ile tanışmayan, yolu olmayan, kanalizasyonu olmayan köyümüz yok. İçme suyu olmayan köyümüz yok.Ayrıca bizim bütün projelerimiz sosyal amaçlı olarak planlanmaktadır. Hep birlikte düşünüp birlikte yapacağız. Ben her zaman öneriye açığım. Allah ömür verirse önümüzde 3,5 yılık bir hizmet süremiz var. Yetişmemiz söz konusu değil. Çünkü iyinin iyisi var. İstemek halkımızın doğal hakkıdır. Her ilçe ve köye adil davranmak zorundayız" ifadelerini kullandı. (EFE)
YORUM EKLE