AK Parti Hisarcık Teşkilatı Aşure Dağıttı

Ak Parti Hisarcık İlçe Teşkilatı Muharrem Ayı nedeniyle ilçe merkezinde iki ayrı bölgede aşure dağıttı.İlçe merkezinde Cumhuriyet Meydanı ve pazaryerindeki aşure dağıtımına vatandaşlar yoğun ilgi gösterirken etkinliğe, AK Parti Kütahya...

KÜTAHYA 25.10.2015, 15:06
AK Parti Hisarcık Teşkilatı Aşure Dağıttı
banner230
Ak Parti Hisarcık İlçe Teşkilatı Muharrem Ayı nedeniyle ilçe merkezinde iki ayrı bölgede aşure dağıttı.
İlçe merkezinde Cumhuriyet Meydanı ve pazaryerindeki aşure dağıtımına vatandaşlar yoğun ilgi gösterirken etkinliğe, AK Parti Kütahya Milletvekili adayı Şükrü Nazlı, AK Parti Hisarcık İlçe Başkanı Salim Turası, Kadın Kolları Başkanı Havva Özaydın ve yönetim kurulu üyeleri de katıldı.
AK Parti İlçe Teşkilatı Başkanı Salim Turası, yaptığı açıklamada, "Muharrem Ayı dolayısıyla AK Parti olarak, halkımızla aşure etkinliğinde buluştuk. Bu aylar mübarek ve bereketli aylardır. Bu nedenle teşkilat olarak gelenek ve göreneklerimiz doğrultusunda aşure etkinliği düzenledik. İslam alemi için önem arz eden aşurenin yapım ve dağıtımına destek verenlere teşekkür ediyorum." dedi.
AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Havva Özaydın ise, İslam Alemi’nde Muharrem ayı ve aşurenin öneminin ayrı olduğunu dile getirerek, "Birlik ve beraberliğin simgesi olması ve bütün güzelliklerin birlikte paylaşılması adına İlçe Başkanımızın eşi ve yönetim kurulu üyelerimizle aşure dağıtımı gerçekleştirdik. Emeği geçen ve bizlere destek veren herkesten Allah razı olsun." diye konuştu.
Aşure dağıtımının bir bölümüne AK Parti Kütahya Milletvekili adayı Şükrü Nazlı’da katılarak vatandaşlara aşure dağıttı.(MA-EFE)
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@