Okullar kapandı sahiller dolmaya başladı

Türkiye'nin bin 484 kilometre ile en uzun kıyı şeridine sahip ili Muğla'daki plajlar ve turistik tesislerde, okulların tatile girmesiyle hareketlilik yaşanıyor.

Kültür Sanat 26.06.2016, 14:36
Okullar kapandı sahiller dolmaya başladı
banner230
Türkiye'nin bin 484 kilometre ile en uzun kıyı şeridine sahip ili Muğla'daki plajlar ve turistik tesislerde, okulların tatile girmesiyle hareketlilik yaşanıyor. 

Bünyesinde barındırdığı tarihi ve kültürel zenginliklerle her yıl 3 milyondan fazla turisti ağırlayan, 250 bin yatak kapasitesi bulunan Muğla, ziyaretçilerine unutulmaz bir tatil yapma olanağı sağlıyor. 

Muğla Kültür ve Turizm Müdürü Veli Çelik, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Muğla ve ilçelerinin Türkiye'nin yanı sıra dünyanın birçok ülkesinden gelen ziyaretçilerin tercihleri arasında yer aldığını söyledi. 

Kentte deniz, güneş, kum turizminin yanı sıra tarihi ve kültürel değerlerin yaşatıldığı önemli alanların bulunduğunu ve bu özelliklerin ziyaretçileri cezbettiğini belirten Çelik, "Okulların kapanmasıyla özellikle yakın iller başta olmak üzere Türkiye'nin çeşitli illerinden gelen yerli turistle iç turizm hareketliliği yaşanmaya başladı." dedi. 

"Rezervasyonlar iyi gidiyor" 
Muğla'da 12 ay turizm yapmak için çalışma yürüttüklerini ve bu anlamda sektör temsilcileri başta olmak üzere kurumlarla görüşmeler yaptıklarını anlatan Çelik, "Muğla, ülkemizin turizm destinasyonu açısından önemli bir merkezi. Herkesin, mutlaka görmek istediği, tatilinin önemli bir kısmını bu bölgede geçirmeyi planladığı önemli bir kent. Yurt içi ve yurt dışından gelen misafirlerimizin yanı sıra bölgemizde yaşayan 20 bine yakın yerleşik yabancılarla son aylarda gözle görülür bir hareketlilik yaşanmaya başladı." diye konuştu. 

Okulların kapanmasının ardından başlayan hareketliliğin Ramazan Bayramı ile daha da artacağına işaret eden Çelik, "Kentimizdeki turizm merkezlerimizde bulunan nitelikle otellerin bir çoğu bayram süresince dolu. Şimdiden rezervasyonları iyi gidiyor." dedi. 

"Kötü gidiş bayramda telafi edilecek" 
Bodrum Ticaret Odası Başkanı Mahmut Serdar Kocadon da turizm sezonuna 2016'da kötü başladıklarını ancak bunun bayram tatilinde telafi edileceğini düşündüklerini kaydetti. 

Tatilde Bodrum'a ve diğer turistik bölgelere turistlerin yoğun ilgi göstereceğini dile getiren Kocadon, "Yerli turist akımı yaşanacağını düşünüyorum. Kötü giden başlangıcı güzel bitirmiş oluruz diye düşünüyorum. Tatilden sonra da iç piyasanın gayet iyi geçeceğini tahmin ediyorum." dedi.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@