Akşehir’e Yeni Otogar Ve Planetaryum Müjdesi

Konya’nın Akşehir İlçe Belediye Başkanı Salih Akkaya, ilçeye kazandırılacak Yeni Otogar ve Planetaryum hakkında açıklamalarda bulundu.Akşehir’e Konya Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla bir Planetaryum kazandırılacağının kaydeden...

Akşehir’e Yeni Otogar Ve Planetaryum Müjdesi
banner230
Konya’nın Akşehir İlçe Belediye Başkanı Salih Akkaya, ilçeye kazandırılacak Yeni Otogar ve Planetaryum hakkında açıklamalarda bulundu.
Akşehir’e Konya Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla bir Planetaryum kazandırılacağının kaydeden Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya “Güneşin, yıldızların, gezegenlerin ve diğer gök cisimlerinin son derece gerçekçi görüntüsünün özel bir yansıtıcı yardımıyla kubbe şeklindeki tavana yansıtıldığı planetaryumumuzun yeri ile ilgili yer belirleme çalışmalarımız devam ediyor. Planetaryumumuz için proje ihalesi yapılmış durumda. Yaklaşık maliyeti 8 milyon TL olacak bu planetaryumumuz Konya Bilim Merkezi ile entegre bir şekilde hizmet verecek. Bazı bilimsel sergiler, aktiviteler bu merkezde yapılacak. Çocuklarımıza, gençlerimize büyük katkı sağlayacağını düşündüğümüz planetaryumumuzun yer belirlemesinin ardından çalışmaları başlayacak” dedi.
MODERN YENİ OTOGAR
Akşehir’deki mevcut otogarın Konya Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla bakım ve tadilatının yapıldığının altını çizen Başkan Akkaya “Akşehir’imizin önemli bir merkez ve geçiş noktası olması nedeniyle Akşehir’imize yakışır, modern ve daha işlevsel bir yeni otogar yapılması için Büyükşehir Belediyemizle birlikte ortak çalışmalarımız devam ediyor. Yeni otogarın yapılacağı yerin belirlenmesi amacıyla yaptığımız çalışmaların ardından Konya Büyükşehir Belediyemiz tarafından belirlediğimiz bu alanda yeni otogarımız için proje hazırlanıp ihalesi yapılarak çalışmalar başlayacak” diye konuştu.
YORUM EKLE