Kocaeli, Sağlıkta Dünyaya Hizmet Ediyor

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan,"kocaeli Sağlıkta Sadece Türkiye'ye Değil, Dünyaya Hizmet Veriyor" Dedi.

Kocaeli, Sağlıkta Dünyaya Hizmet Ediyor
banner230
İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Kocaeli’nin sağlıkta sadece Türkiye’ye değil yurt dışına da hizmet ettiğini söyledi.
İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Yahya Kaptan mahallesinde bulunan bir Fizik Tedavi ve Rehabitilasyon Merkezi’ni ziyaret etti. Başhekim İmar Özkul, faaliyetleri hakkında Başkan Doğan’a bilgi vererek, “Sadece Türkiye’den değil, Afrika’dan, Avrupa’dan, dünyanın dört bir yanından hastalarımız var” ifadelerini kullandı. Doğan, Azerbaycan’dan gelip tedavi gören 27 yaşındaki Esmer Karayıva ile Libya’dan gelen 44 yaşındaki Farag Laslehab’ı ziyaret edip geçmiş olsun dileklerini iletti.
Sağlık alanında yaşanan gelişmelerin sevindirici olduğunu da söyleyen Başkan Doğan, “Kocaeli, bugün iki tane eğitim hastanesi, yanık merkezi, Onkoloji Hastanesi, üniversite hastanesi, fizik tedavi hastanesi, birçok açık kalp ameliyatının yapıldığı özel hastaneleri olan bir şehir. İşin sevindirici yanı artık sadece Kocaeli halkının değil, tüm Türkiye’nin hatta tüm dünyanın faydalandığı bir şehir burası. Eskiden hep, Kocaeli bir tıp merkezi olsun, Kocaeli’ne yurdumuzdan ve yurt dışından hastalar gelsin, şifa alsın, şifa bulsun, sağlık turizmi başlasın istiyorduk. Bu arzumuzun gerçekleştiğini görmekten büyük mutluluk duymaktayız. Libya’dan, Azerbaycan’dan, Arap ülkelerinden gelen hastaları gördük. Bu bizim için memnuniyet verici. Bir zamanlar Türkiye’de açık kalp ameliyatı, fizik tedavi için Amerika’ya, Avrupa’ya gidilirken, bugün artık bu bölgenin Amerika’sı, Avrupa’sı biz olduk. Hatta iddia ediyorum Avrupa’dakilerden daha iyi olduk. Sağlık açısından şehrimiz, Türkiye’miz çok iyi bir noktada. Sağlıkta daha iyi bir noktada olmamız lazım. Bunun için yeni hastane kuruluşlarının, yeni cihazların gelişmesini desteklemeye devam ediyoruz. İzmit Belediyesi olarak, doktor bir belediye başkanı olarak ve Ankara’da sağlıkta kanunların çıkarılmasında komisyonlarda çalışmış, başkan vekilliği yapmış, mutfağında çalışmış biri olarak sağlık alanında yapılacak her yatırımın yanında olmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.
YORUM EKLE