İlçe nufüsü gibi spor kulübü

Türkiye’nin önde gelen amatör kulüplerini arasında yer alan Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor kulübü, 71 bin 850 lisanslı sporcu ile ilçe nüfusuna sahip bir amatör kulübü olma başarısını gösteriyor.Seka Kağıtspor adı altında...

KOCAELİ 06.07.2016, 09:38
İlçe nufüsü gibi spor kulübü
banner230
Türkiye’nin önde gelen amatör kulüplerini arasında yer alan Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor kulübü, 71 bin 850 lisanslı sporcu ile ilçe nüfusuna sahip bir amatör kulübü olma başarısını gösteriyor.
Seka Kağıtspor adı altında 1937 yılında kurulan amatör spor kulübü, 2004 yılında Kocaeli Büyükşehir Belediyespor kulübü ile birleşmesi sonucunda Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Kulübü adını aldı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun verdiği destek doğrultusunda 2004 yılında yeniden yapılanan Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor kulübü, 2004 yılından bugüne 7 olan branş sayısını 28’e, 130 olan sporcu sayısını ise 71 bin 850’ye çıkararak lisanslı sporcu sayısı en fazla olan amatör kulübü olma başarısını gösterdi.
Halter, Judo, Karate, Boks, Masa Tenisi, Engelli sporlar, Atıcılık, Eskrim, Tekvando, Atletizm branşlarında Türkiye’yi temsil eden mavi-beyazlılar, 195 milli sporcusu ile milli takımında iskelet kadro yapısını oluşturmaya devam ediyor. Uluslararası arenada birçok şampiyonluklara ve derecelere imza atan mavi-beyazlılar, 2004 yılından bugüne 3 olimpiyat derecesi, 71 dünya derecesi, 1 dünya takım derecesi, 156 Avrupa ferdi derecesi, 13 Avrupa takım derecesi, 312 uluslararası derecesi, 129 Türkiye kulüpler arası derece, bin 451 Türkiye ferdi derecesi olmak üzere toplam 2 bin 136 derece elde ederek amatör kulüpler düzeyinde Türkiye’nin marka kulübü olmaya devam ediyor.
Kulüp tarihi ve vizyonu hakkında bilgi veren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, "1987 yılında kurulan Kocaeli Büyükşehir Belediyespor Kulübümüz, Seka Kağıt fabrikanın kapanması sebebiyle tarihi başarılarla dolu olan Kâğıtspor kulübünün de isminin yaşatılması amacıyla 2004 yılında Kocaeli Büyükşehir Belediyespor bünyesine dahil edilerek, ‘Kocaeli Büyükşehir Belediye Kâğıtspor Kulübü’ adını aldı. O günden bugüne Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kâğıtspor Kulübümüz; olimpiyatlarda, dünya şampiyonalarında ve yurdumuzda gösterdiği başarılarla ve aldığı derecelerle Türkiye çapında bir marka haline geldi. Yönetim olarak, amatör spor branşlarına verdiğimiz destek doğrultusunda 2004 yılında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin kurulmasıyla birlikte yeniden yapılanan kulübümüzün, 2004 yılında 7 olan branş sayısını bugün 28’e çıkardık" dedi.
Amatör spor branşlarındaki faaliyetlerini sürdürdüklerini ifade eden Başkan Karaosmanoğlu, "Kulübümüzde şu an Atıcılık, Atletizm, Basketbol, Bisiklet, Boks, Cimnastik, Eskrim, Engelli Judo, Engelli Atletizm, Engelli Halter, Engelli Karate, Engelli Yüzme, Engelli Masa Tenisi, Engelli Tekvando, Güreş, Halk Oyunları, Halter, İzcilik, Judo, Karate, Masa Tenisi, Satranç, Tenis, Tekvando, Okçuluk, Voleybol, Yüzme ve Yağlı Güreş spor branşlarında aktif olarak faaliyetlerimizi sürdürüyoruz" ifadelerini kullandı.
Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Başkanı Ali Yeşildal ise, "1937 yılında kurulan ve 78.yaşını geride bıraktığımız, tarihi başarılarla dolu köklü kulübümüzün her geçen gün daha da büyüdüğünü görmek bizleri mutlu ediyor. Geçtiğimiz 2014 yılında 51 bin 153 olan lisanlı sporcu sayısını, bu yıl 71 bin 850’ye çıkaran Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor kulübümüz alt yapıda ve üst düzeyde başarıdan başarıya koşmaya devam ediyor. Türkiye’nin en büyük kulüpleri arasında gösterilen kulübümüz 28 branşta faaliyetlerini başarılı bir şekilde sürdürüyor. Branş sayısı olarak diğer kulüplerinin de üzerinde bulunan kulübümüz hızla büyümesine rağmen başarıyı da asla elden bırakmıyor’’ diye konuştu.
Uluslararası arenada başarılarına devam edeceklerini ifade eden Yeşildal, "2015 yılı, 2016 olimpiyatlarına hazırlık sürecinde bizim için önemli bir sürecin başlangıcı olacaktır. 2012 Londra Olimpiyatlarına dokuz sporcu gönderen kulübümüz, 2016 Londra Olimpiyatlarına da çok sayıda sporcu göndermeyi hedefliyor. Sizlerden aldığımız sinerji ile 2015 yılında, bünyemizdeki branşlara gönül ve emek veren sporseverlerle birlikte, çalışmalarımıza ara vermeksizin her geçen gün daha büyük hedeflere koşacağız’’ şeklinde konuştu. Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor kulübümüz alt yapıda ve üst düzeyde başarıdan başarıya koşmaya devam ediyor. Türkiye’nin en büyük kulüpleri arasında gösterilen kulübümüz 28 branşta faaliyetlerini başarılı bir şekilde sürdürüyor. Branş sayısı olarak diğer kulüplerinin de üzerinde bulunan kulübümüz hızla büyümesine rağmen başarıyı da asla elden bırakmıyor" dedi.
Yorumlar (0)
banner287
banner269
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 08 Aralık 2019
İmsak 06:12
Güneş 07:40
Öğle 12:38
İkindi 15:06
Akşam 17:27
Yatsı 18:49

Gelişmelerden Haberdar Olun

@