Filistinli 13 İtfaiyeci Sertifakasını Aldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen 52. dönem İtfaiye Sertifika programında Filistinli itfaiyeciler sertifikalarını aldı.Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) işbirliği ile gerçekleştirilen...

Filistinli 13 İtfaiyeci Sertifakasını Aldı
banner230
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen 52. dönem İtfaiye Sertifika programında Filistinli itfaiyeciler sertifikalarını aldı.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) işbirliği ile gerçekleştirilen temel itfaiyecilik eğitimlerinin 52.’si düzenlenen sertifika programıyla tamamlandı. Programda Malatya ve Filistin’den eğitime gelen 20 itfaiyeci törenle sertifikalarını aldı. Kocaeli İtfaiyesi bugüne kadar bin 415 kişiye sertifika verdi. Eğitimleri tamamlanan itfaiyecilere TBB tarafından çeşitli teçhizatlar hediye edildi.
Konuk itfaiyecilere Eğitim Merkezi alanında teorik ve uygulamalı eğitimler verildi. Programda itfaiyecilere yangın, deprem, trafik kazalarına müdahale, yüksekten ve alçaktan kurtarma, tehlikeli kimyasal maddelere müdahale teknikleri, kapalı ve dumanlı ortamlarda hareket tarzı gibi birçok mesleki konularda eğitim verildi. Eğitimlerini başarıyla tamamlayan itfaiyeciler sertifikalarını aldı.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Belediyeler Birliği ortaklığında gerçekleşen eğitimlere Malatya’dan 7, Filistin’den 13 itfaiye eri katıldı.
Düzenlenen sertifika programında Filistin grubu adına söz alan Ahmad Eymen, "Kocaeli’ye teşekkür ediyorum. Filistin olarak teşekkür ediyorum. Bu aldığımız eğitim bizlere çok fayda sağlayacak’’ ifadesini kullandı.
YORUM EKLE