Doğal Yaşam Parkı’nda çalışmalar devam ediyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Kartepe’de yapımı devam eden Doğal Yaşam Parkı’nda vahşi ve evcil hayvanlar için doğal yaşam alanlarını oluşturuluyor.Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı,...

Doğal Yaşam Parkı’nda çalışmalar devam ediyor
banner230
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Kartepe’de yapımı devam eden Doğal Yaşam Parkı’nda vahşi ve evcil hayvanlar için doğal yaşam alanlarını oluşturuluyor.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı, Kartepe ilçesi Uzuntarla ve Eşme mahalleleri arasında kalan ormanlık alana doğal yaşam parkı oluşturuyor. Avrupa’nın en büyük, dünyanın da üçüncü doğal yaşam alanı olma özelliğine sahip olan Kartepe Doğal Yaşam Parkında, evcil ve vahşi hayvanlar için gezinti ve gözlem alanları yer alacak. Çiftlik hayvanlarının da olacağı parkta farklı iklimlerden gelen hayvanlar için uygun koşullar oluşturulacak. Fuarda gençlik merkezleri, kafeler, göletler, dinlence alanları ve yürüyüş parkurları bulunacak. Doğal Yaşam Parkı’nda çocukların hayvanlarla içli dışlı olabileceği ortamlar oluşturulacak. Ördek, kaz ve kuzu gibi hayvanların bulunacağı Çocuk Hayvanat Bahçesi’nde ise çocukların korkmadan oynayabileceği evcil hayvanlar olacak.
YORUM EKLE