Büyükşehir, 12 ilçede atık toplama semineri düzenliyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, geri dönüşüm ve atık toplama çalışmalarına 12 ilçe de gerçekleştirdiği eğitim seminerleriyle devam ediyor.Kocaeli Büyükşehir Belediye Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ve Marka tarafından yapılan...

Büyükşehir, 12 ilçede atık toplama semineri düzenliyor
banner230
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, geri dönüşüm ve atık toplama çalışmalarına 12 ilçe de gerçekleştirdiği eğitim seminerleriyle devam ediyor.
Kocaeli Büyükşehir Belediye Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ve Marka tarafından yapılan "Evsel Atıkların Toplanması ve Taşınması İşindeki Personellerin Eğitimi ve Bilinçlendirilmesi Projesi" kapsamında Gölcük Belediyesi personeline eğitim gerçekleştirildi. Eğitim seminerinde, hangi atıkların tehlikeli olduğunu, tehlikeli atıkların evsel atıklardan ne gibi farklılıklarının bulunduğu anlatıldı. Toplama işinde neler yapılması gerektiği konusunda bilgilendirilen personel, tehlikeli bir atık ile karşılaşıldığı neler yapılması gerektiği konusunda detaylı bilgi verildi.
Proje kapsamında daha önce Karamürsel, İzmit, Darıca, Dilovası ve Çayırova Belediyesi temizlik çalışanlarına eğitimler gerçekleştirildi. Bu kapsamda 400 çalışan eğitimlerden faydalandı. Proje kapsamında diğer ilçelerden eğitimlerde gerçekleştirilecek. Eğitimler sonrasında bin 200 personele bilinçlendirme ve eğitim çalışması verilmiş olacak.
YORUM EKLE