Başkan Karaosmanoğlu: "Bizi Suriye, Mısır ve Irak gibi yapmak istediler"

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kandıra’da demokrasi nöbeti tutan vatandaşlara seslendi.Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Demokrasi nöbetinin...

KOCAELİ 26.07.2016, 14:54
Başkan Karaosmanoğlu: "Bizi Suriye, Mısır ve Irak gibi yapmak istediler"
banner230
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kandıra’da demokrasi nöbeti tutan vatandaşlara seslendi.
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Demokrasi nöbetinin 10’ncu gününde Kandıradaki vatandaşlara seslendi. Milli irade ve Demokrasi nöbetine Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’ nun yanı sıra Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Kandıra Kaymakamı İsmail Çiçek, Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, kamu yöneticileri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, sendikalar ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Demokrasi nöbetinde konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Son on günü çok farklı geçirdik. Hepimizin yaşadıkları karşısında çok üzüldüğü sıkıntılı bir zaman dilimi yaşadık. Türkiye gelişiyor ve kalkınıyordu. Türkiye mazlumların sesi ve umudu olmuştu. İşte bize bu nedenle dur demek istediler. Düşündüler, Türkiye’yi neresi gibi yapalım dediler. Karar vererek Mısır, Suriye ve Irak gibi olsun dediler” ifadelerini kullandı.
Sözlerine devam eden Başkan Karaosmanoğlu, “Kalkınmak isteyen ama hareket edemeyen ülkeler ve toplumlar ülkemize gıpta ile bakarken bizleri örnek alıyorlardı. ‘Biz de Türkiye gibi olabilir miyiz?’ diyorlardı. Kendilerinden başka hiç kimseyi düşünmeyen milletler bu durumu tehlikeli gördüler. İçimizdeki hainler, dış dünyadaki düşmanlarımıza kendi beyinlerini sattılar. Halkımız geleceğe umutlu bakıyorlardı. Bundan sonra umutla bakacağız. Yerel hizmetlerimizde asla akmasa olmayacak. Ülke yatırımlarımız büyüyerek artacak” dedi.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@