Akçaray’ın enerji hattına ilk kazma vuruldu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Akçaray tramvay hattına ilk kazma vuruldu.Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin hayata geçirdiği Akçaray tramvay projesinde çalışmalar devam ediyor. Ekipler, Alikahya SEDAŞ’a ait indirme merkezinden depo...

KOCAELİ 26.07.2016, 15:14
Akçaray’ın enerji hattına ilk kazma vuruldu
banner230
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Akçaray tramvay hattına ilk kazma vuruldu.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin hayata geçirdiği Akçaray tramvay projesinde çalışmalar devam ediyor. Ekipler, Alikahya SEDAŞ’a ait indirme merkezinden depo sahasına kadar olan yaklaşık 6 kilometre enerji hattının, kazı çalışmalarına başladı.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Elzem sokakta ve Necip Fazıl caddesindeki çalışmalarını sürdürüyor. Emniyet Asayiş Şube Müdürlüğü ile Yeni Cuma Camii önü arasında yer alan D-100 kuzey yan yoldaki yeşil alanda 300 metre hat kazısı tamamlandı ve demir işçiliğine başlanabilmesi için grobetonu atıldı. D-100 kuzey yan yoldaki tramvay çalışmalarında 800 metre alt yapı imalatı bitirildi. Tramvay depo sahasında bulunan 5 bin metrekarelik kapalı alana sahip olacak atölye binasının temel kazı çalışmalarına ise başlandı. Bununla beraber depo sahasının enerjisini temin edecek olan trafo binasının da temel kazıları sürüyor. Tüm Akçaray’ın enerjisini besleyecek olan Alikahya’daki SEDAŞ’a ait indirme merkezinden depo sahasına kadar olan yaklaşık 6 kilometre enerji hattının kazı işlerine başlandı. 300 metre kazı yapılan bu alanda sonrasında borulama ve kablo döşeme işine geçilecek. Gazi Mustafa Kemal bulvarının da lastik tekerlekli araçların kullanımına sokabilmek için yol yapım çalışmaları devam ediyor. Gerekli kazı işleri devam ederken bir sonraki aşamada dolgu asfalt işlerine geçilecek. Ayrıca Akçaray’ın geçmesiyle değer kazanacak olan Perşembe pazarı kavşağında hat kazısı yapılarak ray imalatına geçilmesi planlanıyor.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@