Irak’taki Patlama Sonrası Soydaşları için Pankart Açıp Mum Yaktılar

Üç gün önce Irak’ın Başkenti Bağdat’ta meydana gelen iki ayrı patlama sonrası Kırşehir’de yaşayan Iraklılar, hayatını kaybeden soydaşları için pankart açıp mum yaktı.Kırşehir’de Cacabey Meydanında toplanan Iraklılar, ellerinde...

Irak’taki Patlama Sonrası Soydaşları için Pankart Açıp Mum Yaktılar
banner230
Üç gün önce Irak’ın Başkenti Bağdat’ta meydana gelen iki ayrı patlama sonrası Kırşehir’de yaşayan Iraklılar, hayatını kaybeden soydaşları için pankart açıp mum yaktı.
Kırşehir’de Cacabey Meydanında toplanan Iraklılar, ellerinde pankartlarla Bağdat’ta hayatını kaybeden yakınları için mum yaktı. Yaklaşık 50 Iraklı vatandaşın bir araya gelerek gerçekleştirdiği anmaya polis, izin alınmadığı gerekçesi ile izin vermedi. Polisin dağılın uyarısı sonrası ellerindeki pankartları bırakan Iraklılar, “İzin alınması gerektiğini bilmiyorduk. Amacımız terörü kınamak” dedi.
İzin alınması gerektiğini bilmediklerini anlatan Fazıl Ali Haydar, “İzin alınması gerektiğini bilmiyorduk. İçimiz de bayram yapan olmadı. Bizler Kırşehir’deyiz ve orada şehit olan akrabalarımızda var. Teröre lanet olsun. Allah yardımcımız olsun" ifadelerini kullandı.
YORUM EKLE