Cezaevinde İftar

Kırklareli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından E Tipi Kapalı Ceza İnfaz kurumunda düzenlenen iftar yemeği ve ödül töreni yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.Programa Cumhuriyet Başsavcısı İlyas Yavuz, Ceza İnfaz Kurumu Savcısı Mehmet...

Cezaevinde İftar
banner230
Kırklareli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından E Tipi Kapalı Ceza İnfaz kurumunda düzenlenen iftar yemeği ve ödül töreni yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.
Programa Cumhuriyet Başsavcısı İlyas Yavuz, Ceza İnfaz Kurumu Savcısı Mehmet Salih Az, Belediye Başkan Yardımcısı Adem Sevim, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ziya Eser, İl Müftüsü İsmail Bayrak, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Aşım, İŞKUR İl Müdürü Hasan Aksoy, Orman İşletme Müdürü Nüfer Yavuz, AFAD Müdürü Muhsin Özer, Baro Başkanı Harun Saygılı, Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Kırklareli İl Başkanı Selahattin Karanfiler, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Ogün Vural, işadamı Hikmet Yıldırım, kurum müdürleri ile hükümlü ve tutuklular katıldı.
Kırklareli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Arap Dili ve Edebiyatı Öğretim Üyesi Bedevi Savi’nin Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program, daha sonra hükümlüler tarafından şiirler okunması ve yine hükümlülerden oluşan tasavvuf grubunun seslendirdiği ilahilerle devam etti.
İftar programında hükümlülere yönelik bir konuşma yapan İl Müftüsü İsmail Bayrak, ramazan ayının rahmet ve bereket ayı olduğunu ifade ederek, “Bu ay Cehennemden kurtuluş ayıdır. Yüce Peygamberimiz buyuruyor ki, ‘kim sevabını sadece Allah’tan bekleyerek, oruç tutar ise onu Ramazan Bayramına tüm günahları affedilmiş olarak girer’. İnşallah Ramazan Bayramına günahlarımızdan arınmış olarak gireriz. Dört duvar arasında olmak önemli değil. Hepimiz dört duvar arasındayız. Önemli olan nefsimize mahkum olmamaktır. Zararlı duygularımıza mahkum olmamaktır. Nefsimizi oruçla terbiye edebiliriz. Bu eğitimi başarıyla tamamlamamız gerekiyor. Rabbim bunu başarmayı cümlemize nasip eylesin” diye konuştu.
Daha sonra bir konuşma yapan Cumhuriyet Başsavcısı İlyas Yavuz da, en keyifli ve en huzurlu iftarları hükümlülerle yaptıklarını ifade ederek, şunları söyledi:
“Her işin başında sevgi ve saygının bulunması gerekmektedir. Allah kulunu bu dünyada imtihan eder. İmtihanında da yardım eder. Her birimiz imtihan içerisindeyiz. Sizlerin yükleri daha ağır bunun farkındayız. Bu nedenle bu şekilde programlar hazırlayarak, sizlerle birlikte oluyoruz. Bu tür programlar sizlerin moralini yükseltiyor. Sizleri bu şekilde gülerken görmek, bizleri mutlu ediyor. Ailelerinizden bizlere güzel geri dönüşler olduğunda kendimizi başarılı sayıyoruz. Buraya gelirken samimi söylüyorum, aşkla, şevkle, isteyerek geliyoruz. Hayatım boyunca hep söyledim. En büyük zevk aldığım iftar sofraları siz hükümlü arkadaşlar ile yaptığımız iftardır. Rabbim sizlere sabır ve güç versin.”
İftarın ardından Kırklareli Cumhuriyet Başsavcısı İlyas Yavuz başta olmak üzere, kurum müdürleri tarafından hatim okuma yarışmasında dereceye giren hükümlülere hediyeleri takdim edildi.
YORUM EKLE