Kırıkkale’de bayram yoğunluğu

Bayram'da 43 İlin Geçiş, 52 İlin İse Bağlantı Noktası Olan Kırıkkale'de Araç Trafiği Yaşandı

Kırıkkale’de bayram yoğunluğu
banner230
Ramazan Bayramı nedeniyle 9 günlük tatili de fırsat bilen vatandaşlar, karayollarında araç yoğunluğuna neden oldu. İl Emniyet Müdürlüğü kayıtlarına göre şerife ve arife günlerinde toplamda 200 bin aracın Kırıkkale’den geçtiği belirtildi.
Ramazan Bayramı tatili için araçları ile yola çıkanlar, 43 ilin bağlantı noktasındaki Kırıkkale’de yoğunluğa neden oldu. Özellikle Kırıkkale-Kayseri ve Kırıkkale-Samsun karayolunda yaşanan yoğunluk nedeniyle araçlar güçlükle ilerledi. İl Emniyet Müdürlüğü’nün yoğunluk karşısında almış olduğu tedbirlerde olumsuzların yaşanmamasının önüne geçti.
Bayram dönüşü yola çıkacak için de karayolları ve trafik ekipleri denetimlerini aralıksız olarak sürdürüyor. Ekipler yoğunluğun olduğu kavşaklarda trafik akışını rahatlatmaya çalışıyor, sürücüleri dikkatli seyretmeleri konusunda uyarıyor.
Konu hakkında açıklamalarda bulunan Kırıkkale Emniyet Müdürü Hasan Onar, Kırıkkale’nin 43 ilin geçiş, 52 ilin bağlantı noktasında kavşak durumunda olduğunu vurguladı.
Emniyet Müdürü Onar, araç sürücülerine, özellikle araç takip mesafelerine dikkat etmeleri, emniyet kemerlerini takmaları ve belirli zamanlar içerisinde dinlenmeleri konularında uyarılarda bulundu.
YORUM EKLE