Tercih yapacak öğrenci ve velilerine uyarı

Kilis Rehberlik Ve Araştırma Merkezi Müdürü Memet Mustafa Doğan, Tercih Döneminin Sağlıklı Bir Şekilde Gerçekleşmesi İçin İl Genelinde Üniversite Tercih Danışma Merkezlerinin Açıldığını Söyledi.

KİLİS 26.07.2016, 15:13
Tercih yapacak öğrenci ve velilerine uyarı
banner230
Kilis Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü M.Mustafa Doğan, tercih döneminin sağlıklı bir şekilde gerçekleşmesi için il genelinde Üniversite Tercih Danışma Merkezlerinin açıldığını söyledi.
Müdür M. Mustafa Doğan, öğrencilerin ve ailelerimizin yoğun bir temponun ardından, emeklerinin meyvelerini alacağı tercih dönemi başladığını ifade ederek, “29 Temmuz 2016-3 Ağustos 2016 tarihlerinde Üniversite yerleştirme tercih işlemleri gerçekleştirilecektir.Öğrencilerimizin bütün hayatlarını etkileyecek olan tercih süreci, profesyonel hizmet ve yardım alınması gereken çok önemli bir konudur. 29 Temmuz-3 Ağustos tarihlerindeki Üniversite tercihlerinde Kilis Rehberlik ve Araştırma Merkezi, Mehmet Zelzele Fen Lisesi, Nedim Ökmen Anadolu Lisesi, Şehit Hasan Özüberk Anadolu Lisesi, Kilis Anadolu Lisesi, Hacı Mehmet Koçarslan Anadolu Lisesi, Kilis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Endüstri Meslek Lisesi), Mehmet Sanlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Sağlık Meslek Lisesi), Ekrem Çetin Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi, Mehmet Hanifi ve Ökkeş Cümbüş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde (Ticaret Meslek Lisesi) açılacak olan tercih danışma bürolarında öğrencilerimize hizmet verilecektir. İlgi ve yeteneklerine göre tercih yapmayan veya bilinçli tercih yapmayan öğrenciler sadece yanlış tercih yapmakla kalmayıp bir ömür boyu sevmedikleri bir işi yapma durumunda kalabilmektedirler. Birçok öğrenci yoğun çabalarla aldıkları puanları doğru kullanamadığı için gittikleri okula devam edememektedirler. Bu nedenle doğru, güvenilir bir tercih süreci yaşamak için ilimiz merkezinde açılan tercih danışma büroları tüm halkımıza hizmet verecektir” dedi.
Yorumlar (0)
banner287
banner269
Namaz Vakti 20 Kasım 2019
İmsak 05:56
Güneş 07:22
Öğle 12:32
İkindi 15:09
Akşam 17:32
Yatsı 18:52

Gelişmelerden Haberdar Olun

@