Orman zararlıları ile mücadele başlatıldı

Kilis Orman İşletme Müdürlüğü tarafından ormanların muhtelif yerlerine orman zararlıları ile mücadele kapsamında feromon tuzağı asılması gerekleştirildi.Kilis Orman İşletme Müdürü Cesim Karadağ, ormanları korumak için her türlü...

Orman zararlıları ile mücadele başlatıldı
banner230
Kilis Orman İşletme Müdürlüğü tarafından ormanların muhtelif yerlerine orman zararlıları ile mücadele kapsamında feromon tuzağı asılması gerekleştirildi.
Kilis Orman İşletme Müdürü Cesim Karadağ, ormanları korumak için her türlü tedbiri aldıklarını ifade ederek, “Kilis’in de bağlı bulunduğu Kahramanmaraş’tan uzman bir ekip Kilis’e gelerek ormanlarda incele yaptı. Kahramanmaraş Bölge Müdürlüğü Orman Zararları Şube Müdürü Muhittin Boyalı, geçtiğimiz hafta İşletme Müdürlüğümüze bağlı Kilis şefliğimizde yapmış olduğu incelemeler sonucu Kilis şefliğine bağlı ormanların muhtelif yerlerine orman zararlıları ile mücadele kapsamında feromon tuzağı asılması gerektiğini tespit etti.. Bunun üzerine Deliosman, Demirciler, Yesemek, Kaleobası ve Şenlikçe köylerimizin sınırları içerisinde bulunan ormanlarımıza, orman muhafaza memurlarımız, tarafından takibi yapılmak üzere 100 adet feromon tuzağı asıldı. Böcek zararları, ormanlarımıza yangın zararından daha büyük zararlar verebilmektedir. Bu sebeple vatandaşlarımızın, tuzaklara zarar vermemek konusunda gösterecekleri hassasiyet için şimdiden teşekkür ederiz” dedi.
YORUM EKLE