Vali Kamçı Koruyucu Aileler Ve Çocukları İle İftar Sofrasında Bir Araya Geldi

Vali Süleyman Kamçı, Kayseri’deki 178 öksüz ve yetim çocuğa şefkat yuvası olan ve bu ulvi davranışları nedeniyle Kayseri’yi Türkiye birincisi yapan Koruyucu Aileler ile iftarda bir araya geldi.Kayseri Valiliği İl Müftülüğü tarafından...

Vali Kamçı Koruyucu Aileler Ve Çocukları İle İftar Sofrasında Bir Araya Geldi
banner230
Vali Süleyman Kamçı, Kayseri’deki 178 öksüz ve yetim çocuğa şefkat yuvası olan ve bu ulvi davranışları nedeniyle Kayseri’yi Türkiye birincisi yapan Koruyucu Aileler ile iftarda bir araya geldi.
Kayseri Valiliği İl Müftülüğü tarafından düzenlenen iftar programına Vali Süleyman Kamçı başta olmak üzere Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hakları Daire Başkanı Bayram İnce, Vali Yardımcısı Zülkarnin Öztürk, Melikgazi Kaymakamı Erkaya Yırık, Kocasinan Kaymakamı Ali Candan, Talas Kaymakamı Zekeriya Güney, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ahmet Kaldırımcı ile çok sayıda davetli katıldı.
Vali Kamçı, iftar yemeğinin ardından yaptığı konuşmada, çocuklara sıcak bir aile ortamı sunan koruyucu aileler ile iftar yemeğinde bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Kayseri’de 161 koruyucu ailenin 178 çocuğa şefkat dolu kucağını açtığını hatırlattı.
Bu rakamlarla Türkiye’de nüfus oranına göre Kayseri’nin ilk sırada yer aldığını kaydeden Vali Kamçı, şöyle konuştu:
“Yardıma ve bakıma muhtaç olan yavrularımızın sağlıklı bireyler olarak yetişebilmeleri için onları koruyan, seven, destekleyen sıcak bir aile ortamına ihtiyaçları vardır. Koruyucu aile sayımızın daha da artması, yavrularımızın sıcak yuvalarda yetişebilmesi hepimizin ortak temennisidir. Devlet olarak koruma ve bakım altında bulunan çocuklarımıza pek çok imkân sunmamıza karşın onların eksikliğini hissettiği en önemli şey elbette sıcak bir yuvada anne sevgisi ve baba şefkatini hissedebilmektir. Bu eksikliği çocuklarımızın yaşamaması için koruyucu ailelerimiz kapılarını bakıma muhtaç çocuklarımıza açarak örnek davranışları ile bizleri de gururlandırdılar.”
Kayseri Valiliği ve kamu kuruluşlarının koruyucu ailelerin her zaman destekçisi olduğunun altını çizen Vali Kamçı, “Bu vesile ile siz değerli koruyucu ailelerimize böyle ulvi bir konuda göstermiş olduğunuz duyarlılık ve bugün burada bulunmanız nedeniyle teşekkürlerimi sunuyor, Ramazan Bayramınızı da şimdiden tebrik ediyorum” diye konuştu.
Vali Kamçı, iftar programında koruyucu aileler ile tek tek ilgilenerek, günün anısına çocuklar ve aileleri ile birlikte fotoğraf çektirdi.
YORUM EKLE