TEOG’DA uzman görüşü almadan tercih yapmayın

Türkiye genelinde açıklanan TEOG sınavlarının ardından Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 190 adet TEOG Yerleştirme Danışma Merkezi oluşturuldu.İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından il genelinde 190 adet TEOG yerleştirme...

KAYSERİ 18.07.2016, 17:33
TEOG’DA uzman görüşü almadan tercih yapmayın
banner230
Türkiye genelinde açıklanan TEOG sınavlarının ardından Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 190 adet TEOG Yerleştirme Danışma Merkezi oluşturuldu.
İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından il genelinde 190 adet TEOG yerleştirme Danışma Merkezi oluşturularak, geçen yıl sınava giren yaklaşık 21 bin öğrenciden birçoğunun velilerin yanlış tercihinden dolayı açıkta kalması sonucu kapsamlı şekilde çalışma yapılarak bunun önüne geçilmesi planlandı. Konu hakkında açıklama yapan Rehberlik Hizmetleri Bölüm Başkanı Muharrem Eroğlu, “Öğrenci ve velilerin uzman görüşü almadan tercih yapmamalarını isteyerek, “Burada yaptığımız iş tam olarak tercih danışmanlığı. Özellikle Kayseri’deki veli ve öğrencilerimizi buraya davet ediyoruz. Komisyon olarak da Kayseri’de 100’ün üzerinde tercih danışma merkezi kurduk. Ve bu anlamda özellikle öğrencilerimizin, liseleri tanıma anlamında, hangi liseye gidecekleri anlamında, lisedeki bölümler anlamında özellikle veli ile öğrenci arasındaki kafa karışıklığında tam olarak devreye giriyoruz ve elimizden geldiği kadar danışmanlık görevini yerine getirerek ortaya ortak fikir çıkarmaya çalışıyoruz. Biz Melikgazi Rehberlik ve Araştırma Merkezi olarak değişik yerlerden alınan bilgilerle değil de uzmanlarıyla konuşup tartıştıktan sonra karar verilmesi çok önemli. Çünkü iyi bir lise, doğru bir lise aynı zamanda hangi üniversiteye gideceğinizi de aşağı yukarı belirliyor” ifadelerini kullandı.
TEOG Tercih Danışma Merkezleri’nin 15-25 Temmuz tarihleri arasında açık kalacağı öğrenildi.
Yorumlar (0)
banner287
banner269
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 07 Aralık 2019
İmsak 06:10
Güneş 07:38
Öğle 12:37
İkindi 15:06
Akşam 17:27
Yatsı 18:49

Gelişmelerden Haberdar Olun

@