Şekercilerde Bayram Yoğunluğu Başladı

Kayseri’de Ramazan bayramına sayılı günler kala şekercilerde yoğunluk yaşanıyor.Kayseri’de yaklaşan Ramazan bayramı öncesinde çarşıda yoğunluk yaşanıyor. Bazı vatandaşlar bayram için kıyafetlerini alırken, bazıları da bayramda...

Şekercilerde Bayram Yoğunluğu Başladı
banner230
Kayseri’de Ramazan bayramına sayılı günler kala şekercilerde yoğunluk yaşanıyor.
Kayseri’de yaklaşan Ramazan bayramı öncesinde çarşıda yoğunluk yaşanıyor. Bazı vatandaşlar bayram için kıyafetlerini alırken, bazıları da bayramda evlerine gelecek olan misafirlere ikram edecekleri şekerleri alıyor. Şekerci Yavuz Çarşıbaşı, “Bayram arifesindeyiz. İnşallah hayırlısı ile bayramı görme umudundayız. Şeker fiyatlarını çok yoğun bir zam yapmadan yansıttık. Normalde şeker maliyetlerinde bir yükselme var ama onu bu bayram için fazla yansıtmadık. Ramazanın bereketi fiyatlara yansıdı ama aynı kalarak yansıdı. Fiyatlarda her hangi bir yükselme yok. Hizmetimizi veriyoruz ve yoğunluğu da yaşamaya başladık. Şekerler erkenden alınmaya başlandı" ifadelerini kullandı.
Şeker alırken dikkat edilecekler hakkında bilgiler veren Çarşıbaşı, "Havalar sıcak gidiyor. Çikolata alındıktan sonra çok sıcakta kalır ve eve gittiğin de vatandaş ‘Ben bu çikolatayı buzdolabına koyayım’ derse yanlış yapmış olur. Sadece serin bir yere koymaları gerekiyor. Dolaba da koyacak olursa 15 dakika durduktan sonra hemen çıkarmaları gerekiyor. Satın alınırken de, buğulanmış ve parlaklığını kaybetmiş bir çikolata ise kesinlikle satın alınmasını tavsiye etmiyorum. Bunlar beklemiş yada soğuk veya sıcağı yemiş bir çikolatadır. Şekerler ise sertleşmiş olur. Havalar sıcak olduğu için şekerler zaten yumuşuyor" şeklinde konuştu.
YORUM EKLE