Kayseri’de 15 Temmuz darbe girişiminin ardından silah satışları arttı

Kayseri’de 15 Temmuz FETÖ/PDY darbe girişiminin ardından silah satışlarında artış oldu. Silah satıcısı Taha Bağcı, özellikle kadınların daha fazla silah satın aldığını söyledi.Kayseri’de 15 Temmuz’da FETÖ/PDY tarafından gerçekleştirilen...

KAYSERİ 30.07.2016, 10:21
Kayseri’de 15 Temmuz darbe girişiminin ardından silah satışları arttı
banner230
Kayseri’de 15 Temmuz FETÖ/PDY darbe girişiminin ardından silah satışlarında artış oldu. Silah satıcısı Taha Bağcı, özellikle kadınların daha fazla silah satın aldığını söyledi.
Kayseri’de 15 Temmuz’da FETÖ/PDY tarafından gerçekleştirilen darbe girişiminin ardından silah satışları arttı. Askeri üniforma giyen vatan hainlerine karşı vatanını ve ailesini korumak isteyen vatandaşlar, silahçılara akın etti. Özellikle kadınların silah almak için talep ettiğini belirten silahçı Taha Bağcı, cop ve biber gazı satışlarında artış olduğunu belirtti. Kadınların kuru sıkı silah almak için geldiğini dile getiren Bağcı, şunları söyledi:
"Tabanca ve silah sektöründe olmamız sebebiyle yoğun bir şekilde insanlardan talep aldık. Gıda nasıl bir ihtiyaçsa silahta bir ihtiyaç haline gelmeye başladı. Burada vatandaşlarımızın en çok yaşadığı sıkıntı prosedürler ve yüksek oranda ki maliyetidir. Bundan dolayı insanlar yasa dışı yöntemlere yönelmeye başladı. Biz vatandaşlarımızın her şekilde yasal işlemlerini takip ederek yasal zemindeki bütün faaliyetlerini yürütüyoruz. 15 Temmuz’un yaşanması insanlarda güvenlik endişesini artırdığından dolayı tüfek ve tabanca satışında talebimiz artmış durumdadır. 15 Temmuz’da yaşanan hain girişimden sonra vatandaşlarda ki en çok ilgi tüfeklere oldu. Bunun yanı sıra vatandaşlarımızı çok talep ettiklerinden bazıları ise biber gazı, cop ve kurusıkıya oldu. Özellikle bayanlar en çok biber gazı almaya başladı. Bunun yanı sıra küçük olan kurusıkı silahları almaya başladılar. Bu şekilde vatandaşlarda silahlanmaya yönelik bir eğilim var. Özellikle 1980’e olan darbeden kalan silahlar ve dededen kalan silahların gün yüzüne çıkmasıyla ayrı bir sorun teşkil etmeye başladı. Darbe girişiminden sonra yaşlılarımız gelerek eski silahlarını tamir ettirmek istiyorlar ama bunlar ruhsatsız olduğu için tamir edemiyoruz. Özellikle yaşlı kesimle bunun çok diyaloğunu yaşıyoruz. Bir tane amca gelerek 1980 darbesinden kalan bir silahı olduğunu söyleyerek tamir ettirmek istedi. Biz bu silahı tamir etmeyince de yeni bir silah aldı. Normalde silahı en çok erkekler alır diye biliriz ama bayanlarda yoğun şekilde talep etti. Eşleri ev hanımı olan erkeklerde silahları eşlerinin üzerine almaya başladı."
Bağcı ayrıca, "15 Temmuz darbe girişiminin ardından vatandaşlar bizlere, ‘Bu hainler 2 gün sonra bizim eve gelip Amerika’nın Filistinlilere yaptığını bize yapmayacağını nereden bileyim. Bunlarla aynı davaya hizmet ediyorlar, benim ülkeme saldırmayacaklarını dereden bileyim’ diyerek silah isteyenler oldu." ifadelerini kullandı.
Yorumlar (0)
banner287
banner269
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 19 Ekim 2019
İmsak 05:25
Güneş 06:47
Öğle 12:31
İkindi 15:36
Akşam 18:06
Yatsı 19:22

Gelişmelerden Haberdar Olun

@