Kayseri Şeker’den Milli Güreşçiye Teşvik Ödülü

İşitme Engelliler Avrupa Güreş Şampiyonası’nda Türk Milli Takımı adına mücadele eden Kayseri Şeker Spor güreşçisi İlhan Çıtak kulübü adına onursal Başkan Hüseyin Akay tarafından 2Milyon TL ile ödüllendirildi.Dünyada çok az sporcu...

Kayseri Şeker’den Milli Güreşçiye Teşvik Ödülü
banner230
İşitme Engelliler Avrupa Güreş Şampiyonası’nda Türk Milli Takımı adına mücadele eden Kayseri Şeker Spor güreşçisi İlhan Çıtak kulübü adına onursal Başkan Hüseyin Akay tarafından 2Milyon TL ile ödüllendirildi.
Dünyada çok az sporcu tarafından elde edilecek bir başarı olan serbest stilde ve grekoromen dalında 96 kiloda Avrupa Şampiyonu olan Kayseri Şeker Spor İşitme Engelli güreşçisi İlhan Çıtak’ın 4 kez olimpiyat şampiyonluğu, 5 kez dünya şampiyonluğu yanı sıra Avrupa şampiyonluğunu da 8’e çıkarması sonucunda yurda dönüp yeniden Milli takım kampına katılmak üzere Kayseri’ye geldi. Milli güreşçiye, Kayseri Şeker Spor Onursal Başkanı ve Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Turhan Özer, Kayseri Pancar Kooperatifi Başkan Vekili Avni Hokkaömeroğlu, Yönetim Kurulu Üyesi Harun Halıcı, Kayseri Şeker Fabrikası Genel Müdürü Levent Benli ve Güreş Şube Sorumlusu Cengiz Öztoprak’ın katıldığı törende Başkan Akay tarafından 2 milyon TL ödül çeki takdim edildi. Törende yaptığı konuşmada Başkan Akay; “İşitme engelli kategorisi yanında grekoromen dalında da müsabakalara katılmak dünyada eşine az rastlanan bir durum. İkisinde de birden şampiyon olmak. Her sporcuya nasip olacak bir şey değil. Ben öncelikle bu güreşçimizi, sporcumuzu tebrik ediyorum bu başarısından dolayı. Ay yıldızlı bayrağımızı uluslararası arenalarda uluslararası minderlerde dalgalanması bizim açımızdan çok büyük bir gurur ifade ediyor. Özelliklede bunun bizim sporcumuz olması daha çok değer ifade ediyor. Bununda devamını diliyorum. Sporcumuz önümüzdeki olimpiyatlarda da güreşme hakkını elde etti. Rio ya gidecek orada inşallah şampiyon olacak. Zaten bunu geçmişte de yaşamıştı. 4 kere olimpiyat şampiyonu oldu. 5 kere dünya şampiyonu oldu. 8 kerede Avrupa şampiyonu oldu. Bunun için böyle bir sporcuya sahip olmaktan da Kayseri Şeker Spor olarak da gurur duyuyoruz. İnşallah yine olimpiyatlarda da bu başarıyı elde edecek bayrağımızı göklere yükseltecek. Bizimki çam sakızı çoban armağanı bir hediyedir. Tabi ki biz her şeyden önce milli sporumuza güreşe önem veriyoruz. Diğer branştaki arkadaşlarımıza da başarılar diliyoruz. Her şekilde milli takıma sporcu vermek bizim amacımız. Onlarında tabi ki milletimizi en iyi şekilde temsil etmeleri bizim arzumuzdur. Kendisinden de madalyaların devamını bekliyorum tebrik ediyorum” dedi.
YORUM EKLE