Pınarbaşı’nda Aşure Dağıtıldı

Kastamonu’nun Pınarbaşı İlçesinde Muharrem Ayı Dolayısıyla Aşure Dağıtıldı.Kastamonu’nun Pınarbaşı ilçesinde Muharrem ayı dolayısıyla aşure dağıtıldı. Pınarbaşılı esnafların katkıları , Pınarbaşı Belediye Başkanlığı...

Pınarbaşı’nda Aşure Dağıtıldı
banner230
Kastamonu’nun Pınarbaşı İlçesinde Muharrem Ayı Dolayısıyla Aşure Dağıtıldı.
Kastamonu’nun Pınarbaşı ilçesinde Muharrem ayı dolayısıyla aşure dağıtıldı. Pınarbaşılı esnafların katkıları , Pınarbaşı Belediye Başkanlığı ve İlçe Müftülüğünün organizasyonu ile yapılan aşure, Cuma namazı çıkışında dağıtıldı. İlçe meydanında yapılan aşure ikramı programına daire amirleri,belediye başkanı Mehmet Yılmaz ve vatandaşlar katıldı. Yaklaşık 300 kişiye aşure ikram ettiklerini ifade eden Belediye Başkanı Mehmet Yılmaz, Muharrem ayı dolayısıyla böyle güzel bir geleneği devam ettirdikleri için mutlu olduklarını belirterek emeği geçen esnaflara da teşekkür etti.
Vatandaşlar da mübarek günde yapılan bu organizasyonda emeği geçen esnaflara, belediye başkanlığına ve ilçe müftülüğüne teşekkür ettiler. Aşure dağıtımından önce ilçe müftüsü Nurullah Koçhan tarafından dua yapıldı.
YORUM EKLE