Karaman’a Tıp Fakültesi İçin İlk Adım Atıldı

Karaman Valiliği ile Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörlüğü arasında Karaman Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği hizmet binasının kullanımına ilişkin protokol düzenlenen törenle imzalandı.Valilik toplantı salonunda düzenlenen...

Karaman’a Tıp Fakültesi İçin İlk Adım Atıldı
banner230
Karaman Valiliği ile Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörlüğü arasında Karaman Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği hizmet binasının kullanımına ilişkin protokol düzenlenen törenle imzalandı.
Valilik toplantı salonunda düzenlenen törene Vali Murat Koca, Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Muzaffer Şeker, AK Parti Karaman Milletvekilleri Recep Konuk ve Recep Şeker, Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan ile daire müdürleri ve Necmettin Erbakan Üniversitesi akademik personeli katıldı. Yapılan protokolle ilgili olarak yapılan yazılı açıklamada, “Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı Meram Tıp Fakültesi’nin Karaman’da tanı veya tedavinin yapılabilmesi için gerekli bina temini ve 3. basamak tanı veya tedavi hizmetleri için gerekli ekipmanlar ve personelin sağlanması amacıyla imzalanan protokol ile Karaman Kamu Hastaneleri Hizmet Binasının zemin katta olmak üzere toplam 20 bin 92 metre karelik alanının Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı Meram Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimliğine devredildi. İmzalanan protokol ile Necmettin Erbakan Üniversitesi tarafından Karaman’da tanı ve tedavinin yapılabilmesi için gerekli personel bulundurulması, binada 3. basamak tanı ve tedavi hizmetleri için gerekli ekipmanlar ve personel Necmettin Erbakan Üniversitesi tarafından sağlanması amaçlanmaktadır" denildi.
YORUM EKLE