Senem Kılıç:"açık Açık Anlatmak Zorundalar"

Milliyetçi Hareket Partisi İzmir 1. Bölge Milletvekili Adayı Senem Kılıç, Güzelbahçe Organik Pazarı’nda seçim çalışmalarına devam etti. Güzelbahçelilere partisinin politikaları ve beyannamesiyle ilgili bilgi veren Kılıç, Atatürk ilke...

Senem Kılıç:"açık Açık Anlatmak Zorundalar"
banner230
Milliyetçi Hareket Partisi İzmir 1. Bölge Milletvekili Adayı Senem Kılıç, Güzelbahçe Organik Pazarı’nda seçim çalışmalarına devam etti. Güzelbahçelilere partisinin politikaları ve beyannamesiyle ilgili bilgi veren Kılıç, Atatürk ilke ve inkilaplarına Meclis çatısı altında sahip çıkan tek partinin Milliyetçi Hareket Partisi olduğunu söyledi.
Güzelbahçe Cem Evinde Muharrem ayı aşuresi dağıtıımı etkinliğini de ziyaret eden Kılıç, Türkiye’nin kurucu yapısı olduğunu iddia eden Cumhuriyet Halk Partisi de dahil diğer partilerin Atatürk ilkelerini Meclis çatısı altında adeta yıpratma ve sorgulama yarışına girdiğini vurguladı. Senem Kılıç, “Bir ülke düşünün ki meclisinde o ülkenin kurucusu olan milletin isminin değiştirilebileceği dahi dile getirilmekte. Bu kabul edilebilir bir durum değildir. Anayasa’dan Türk ibaresinin çıkarılma tartışmasını tüm milletimiz izlemiştir. Elbette bunun milletimizde bıraktığı derin izler vardır. Bunun sonucu da sandığa yansıyacaktır” dedi.
NEYİ KAST EDİYORLAR?
CHP’nin seçim beyannamesini de eleştiren Kılıç, beyannamede 11 defa Kürt kelimesi geçmesine rağmen 1 kere bile Türk isminin yer almadığına dikkat çekti. CHP’nin AKP ve HDP gibi etnik kimliğe dayalı bir yurttaşlığın önünü açmaya çalıştığını ifade eden Senem Kılıç “Cumhuriyet Halk Partisi maalesef beyannamesinde Türk milletinin değil, terör örgütünün isteklerini göz önünde bulundurmuştur. Terör sorununu Kürt sorunu olarak aktardığı beyannamesinde sorunun çözümü olarak da eşit vatandaşlık önerisini getirmektedir. Eşit vatandaşlık ilkesini Anayasa’da yazdığı şekilde kabul etmemektedir. PKK ve KCK’da aynı görüşü savunarak tam demokrasiden bahsetmektedir. CHP eşit vatandaşlık derken neyi kastetmektedir? Misakı Milli sınırlarımız içinde özerk bir yapının kurulmasından, eğitimde başka dillerin kullanılmasından mı bahsetmektedir? Bizim buna izin vermeyeceğimizi bilmeleri gerekmektedir” diye konuştu.
"AÇIK AÇIK ANLATMAK ZORUNDALAR"
“Dağdaki teröristle, vatanı için gece gündüz demeden canını ortaya koyan, şehit olan askerimizi, polisimizi aynı kefeye koyuyorlar” diyen Kılıç sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Neredeyse dağdaki teröristten özür dileyip helallik alacak noktaya geldiler. Terörün suçunu, şehitlerimizin vebalini askerimize polisimize yükleyecekler. Buradan sormak istiyorum. Bu eşbaşkanlıktan sonra acaba eş partililik mi çıkmıştır? CHP HDP’nin eşpartisi midir? Atatürk’ün mirasını taşıyoruz diyen bir partinin yürüttüğü bu politikalar herkesi derinden yaralamaktadır. Madem mirası taşıyorlar, mirasa ülkemizin bölünmez bütünlüğünü tartıştırarak, Türk milletinin ismini Anayasa’dan çıkarmak isteyerek mi sahip çıkıyorlar? CHP ne dediğini, söylediklerinin nereye vardığını, milletimize neler vaat ettiğini çıkıp açık açık anlatmak zorundadır. Kendisine oy veren milletimizi kandırmaya hakkı yoktur.”
YORUM EKLE