“Savaşla Yoğrulmuş Bir Coğrafyada Direnen Yaşamlar”, Buca’da

Usta gazeteci Ufuk Türkyılmaz’ın yıllar içinde görev yaptığı savaş ve çatışma alanlarında çektiği fotoğrafların yer aldığı “Savaşla Yoğrulmuş Bir Coğrafyada Direnen Yaşamlar” adlı fotoğraf sergisi Buca Belediyesi Kültür...

“Savaşla Yoğrulmuş Bir Coğrafyada Direnen Yaşamlar”, Buca’da
banner230
Usta gazeteci Ufuk Türkyılmaz’ın yıllar içinde görev yaptığı savaş ve çatışma alanlarında çektiği fotoğrafların yer aldığı “Savaşla Yoğrulmuş Bir Coğrafyada Direnen Yaşamlar” adlı fotoğraf sergisi Buca Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’nde açıldı.
Gazeteci Ufuk Türkyılmaz’ın savaşın ve kaos ortamının insanlarda bıraktığı izleri, acıları ve yokluğu yansıtmaya çalıştığı “Savaşla Yoğrulmuş Bir Coğrafyada Direnen Yaşamlar” adlı fotoğraf sergisi Buca Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’nde açıldı. 30 eserin yer aldığı sergi, gazeteci Ufuk Türkyılmaz’ın özellikle Afganistan, Pakistan ve Ortadoğu’da yaşanan savaş ve çatışma alanlarından objektifine çarpan fotoğraf karelerinden oluşuyor. Kadın ve çocukların yaşadığı yokluk ve çaresizliğin karşısında direnen hayatların gözler önüne serildiği fotoğrafların yer aldığı sergi ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gördü. Sergi, 20 Temmuz’a kadar ziyaret edilebilecek.
YORUM EKLE