O Yılın En Çalışkan Balıkçısı

İzmir’in balığı ile ünlü ilçesi Foça’da faaliyet gösteren S.S. Foça Merkez Su Ürünleri Kooperatifine kayıtlı balıkçılar, yılın en çalışkan balıkçısını seçti. Soğuk, sıcak, yaz ya da kış demeden mesleğini severek yapan...

O Yılın En Çalışkan Balıkçısı
banner230
İzmir’in balığı ile ünlü ilçesi Foça’da faaliyet gösteren S.S. Foça Merkez Su Ürünleri Kooperatifine kayıtlı balıkçılar, yılın en çalışkan balıkçısını seçti. Soğuk, sıcak, yaz ya da kış demeden mesleğini severek yapan ve çalışma azmiyle herkese örnek gösterilen Şahner Eser, Foça’da yılın en çalışkan balıkçısı seçildi.
Yılın en çalışkan balıkçısı ödülüne layık görülen Şahner Eser ödülünü, S.S. Foça Merkez Su Ürünleri Kooperatifi’nin Mali Olağan Genel Kurul toplantısı sonrasında düzenlenen ödül töreninde aldı. Ödülünü Kooperatif Başkan Yardımcısı Timur Beytorun’un elinden alan Eser, kendisine bu ödülü layık gören meslektaşlarına teşekkür etti.
"24 SAAT BANA YETMİYOR"
Çalışmayı çok sevdiğini hatta daha fazla çalışmak istediğini, ancak 24 saatin kendisine yeterli gelmediğini anlatan Şahner Eser, “Annem bana ‘oğlum 6 çocukla sokakta mı kaldın da bu kadar çok çalışıyorsun’ diye soruyor. Ama ne yapayım ben çalışmadan duramıyorum. Çalışmayı çok seviyorum. Allah sağlık versin ki bir ömür boyu çalışalım” dedi.
"İNSAN ÖMRÜ BEŞ YÜZ YIL OLSA..."
Ödül töreninde hazır bulunan İzmir Bölgesi Su Ürünleri Kooperatifler Birliği Eski Başkan Vekili Hasan Eser de “İnsan ömrü beş yıl civarında olsaydı, bizim Şahner çalışmak suretiyle en az Koç ya da Sabancı’lar kadar zengin olabilirdi” ifadelerini kullandı.
"ŞAHNER İLE GURUR DUYUYORUZ"
Şahner Eser’in çalışma azmiyle sadece balıkçılara değil, herkese örnek olduğunu dile getiren S.S. Foça Merkez Su Ürünleri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Ceyhan Çetin ise, “Yaşama veda ederek aramızdan ayrılanların, mesleği bırakanların ve özellikle de yeni jenerasyonun balıkçılık mesleğini tercih etmediği bir dönemde Şahner arkadaşımızın balıkçılık mesleğimizi severek yapması bizleri mutlu ediyor. O’ndaki o çalışma aşkı diğer arkadaşlarımızı da teşvik ediyor. Bu bağlamda Foçalı balıkçıları temsil noktasında olan bir yönetici olarak Şahner kardeşimiz ile gurur duyuyorum. Bundan sonraki çalışma hayatında da başarısının daim olmasını diliyorum” diye konuştu.
YORUM EKLE