Nevvar Salih İşgören Vakfı 2 bin çocuğu sevindirdi

Nevvar Salih İşgören Vakfı, İzmir Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı koordinatörlüğünde yetim öksüz ve ihtiyaç sahibi 2 bin çocuğa 125 liralık giyim çeki dağıttı.İzmir Valiliği ile Nevvar Salih İşgören Vakfı arasında...

Nevvar Salih İşgören Vakfı 2 bin çocuğu sevindirdi
banner230
Nevvar Salih İşgören Vakfı, İzmir Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı koordinatörlüğünde yetim öksüz ve ihtiyaç sahibi 2 bin çocuğa 125 liralık giyim çeki dağıttı.
İzmir Valiliği ile Nevvar Salih İşgören Vakfı arasında öksüz yetim çocuklar başta olmak üzere ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması ve bayram öncesi sevinmeleri için İzmir Valiliği’nde protokol töreni yapıldı. Törene İzmir Valisi Erol Ayyıldız ile Nevvar Salih İşgören Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Erol Urgun ve Genel Koordinatör Berna Şahin katıldı. Protokole göre; Vali Erol Ayyıldız’ın himayelerinde İzmir’deki ilçe kaymakamlıkları, İzmir Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığıyla ihtiyaç sahibi yetim ve öksüz çocuklar öncelikli olmak üzere ihtiyaç tespiti yapacak. Bu çerçevede çocuklar, Nevvar Salih İşgören Vakfı tarafından verilen giyim çekleri ile mağazalarda ihtiyaç duydukları eşyaları alabilecek.
Kendi alışverişlerini yapacaklar
Protokol ile İzmir Valiliği Sosyal Yardımlaşma Vakfı’na teslim edilen 125’er liralık çekler, sosyal yardımlaşma vakıflarınca tespit edilen ihtiyaç sahibi çocuklara ve ailelere dağıtılıyor. Çeklerini alan ihtiyaç sahipleri, anlaşma sağlanan kalitesiyle isim yapmış firmalardan, kendi alışverişlerini kendileri yapabiliyorlar. İzmir Valisi Erol Ayyıldız, çalışmanın hayata geçirilmesini sağlayan vakfın yöneticilerine teşekkür ederek şöyle konuştu: “Son derece hayırlı bir günde böyle hayırlı bir işe imza atan Nevvar Salih İşgören Vakfı yöneticilerini kutluyorum” dedi.
“Sosyal yardımlarda yol kat ettiğimize inanıyorum”
Nevvar Salih İşgören Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Erol Urgun da vakıf olarak çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini belirterek şunları söyledi: “İzmir’e atanan Vailimiz Sayın Erol Ayyıldız ile yaptığımız ilk protokolün hayırlara vesile olmasını diliyoruz. Nevvar Salih İşgören Vakfı olarak bize hayırseverliklerini miras bırakan değerli hayırseverlerimiz merhum Salih İşgören ve Merhume Nevar İşgören’i de bir kez daha saygıyla anmak istiyorum. Nevvar Salih İşgören Vakfı olarak özellikle son bir yılda bilim, sağlık ve eğitimin yanı sıra sosyal yardımlarda çok yol kat ettiğimize inanıyorum. Hayırseverlerimizden aldığımız bayrağı daha ileriye taşımak için de vakıf olarak tüm gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Sayın Valimiz Erol Ayyıldız’ın himayelerinde bundan sonra da daha birçok önemli projeye imza atağımıza inanıyoruz. Geçtiğimiz yıl hem ramazan bayramında hem de kurban bayramında kimsesiz ve ihtiyaç sahibi çocukları sevindirmiştik. Bu protokol ile 2 bin ihtiyaç sahibi çocuğun gerçek anlamda bayram yapacağını biliyor olmak bizim için mutlulukların en büyüğü.”
Törende Nevvar Salih İşgören Vakfı Yöneticileri Vali Ayyıldız’a Türk el sanatları eseri bir tabak armağan ederken, Vali Erol Aydıldız da yöneticilere ebru sanatından bir tablo hediye etti.
Protokol kapsamında; Balçova, Çiğli, Güzelbahçe, Menderes, Menemen, Narlıdere, Ödemiş, Tire ve Torbalı’da 100, Bayraklı’da 250, Bornova, Buca, Karabağlar ve Konak’ta 150, Gaziemir ile Karşıyaka’da da 125 çocuğa yardım yapıldı.
YORUM EKLE