Menderes’te Sağlıklı Dişler Etkinliği

Menderes Belediyesi tarafından birinci sınıf öğrencileri için sağlıklı dişler etkinliği düzenlendi.Menderes Belediyesi’nin desteğiyle ilçeye kazandırılan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin açılmasının ardından çocuklar için...

Menderes’te Sağlıklı Dişler Etkinliği
banner230
Menderes Belediyesi tarafından birinci sınıf öğrencileri için sağlıklı dişler etkinliği düzenlendi.
Menderes Belediyesi’nin desteğiyle ilçeye kazandırılan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin açılmasının ardından çocuklar için sağlıklı dişler etkinliği düzenlendi. İlçe merkezinde düzenlenen etkinlik, birinci sınıf öğrencilerine yönelik gerçekleştirildi. Etkinliğe, Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu ve İzmir İli Güney Bölgesi Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Profesör Doktor Behzat Özkan da katılım gösterdi.
Etkinlikte, çocuklara ağız ve diş sağlığının korunmasına yönelik bilgilendirmede bulunuldu. Müzik dinletileri ve tiyatro oyunları ile sağlıklı dişler için neler yapılması gerektiği çocuklara anlatıldı. Etkinlik sonunda miniklere diş macunu ve diş fırçası hediye edildi.
Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, çocuklar için düzenlenen etkinliğin eğlendirirken öğrettiğini belirterek, "Çocuklarımız bizim her şeyimiz. Onlar için gerekli her türlü çalışmanın içinde yer alıyoruz. Sağlıklı Dişler Etkinliği de bunlardan birisi. İlçemize kazandırdığımız Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimizin ardından çocuklarımız için bu etkinliği düzenlemeyi uygun gördük. Etkinliğimiz sayesinde birinci sınıf öğrencilerimiz hem eğlenceli vakit geçirdi hem de ağız ve diş sağlığıyla ilgili bilgilenmiş oldu" dedi.
YORUM EKLE