Hükümlüler ilk hamlelerini yaptı

Bayraklı Belediyesi, Denetimli Serbestlik Yasası kapsamında hükümlüler için, boş zamanlarını daha verimli kullanabilmeleri için sosyal bir proje başlattı. Cezalarını çalışarak ödeyen hükümlüler belediyede belli zamanlarda kitap okuyor...

Hükümlüler ilk hamlelerini yaptı
banner230
Bayraklı Belediyesi, Denetimli Serbestlik Yasası kapsamında hükümlüler için, boş zamanlarını daha verimli kullanabilmeleri için sosyal bir proje başlattı. Cezalarını çalışarak ödeyen hükümlüler belediyede belli zamanlarda kitap okuyor ve satranç kursunda satranç öğreniyor.
Bayraklı Belediyesi Sosyal Yardım İşler Müdürlüğünde, Denetimli Serbestlikten yararlanarak belediyede çalışan dokuz hükümlü gönüllü olarak katıldığı satranç kursunda ilk hamlelerini gerçekleştirdi. Katılımcılar, tek grup halinde başladıkları satranç eğitiminde ilk olarak taşların hareketleri, taş alma, saldırı ve savunma kavramlarını öğrendi. Satranç kursuna katılan hükümlüler; satrancın oldukça eğlenceli bir oyun olduğunu söyledi ve bu imkanın kendilerine sağlandığı için memnuniyetlerini ifade etti. Yetkililer, bu projeyle ile hükümlüleri sosyal hayata katılmasını sağlamanın hedeflendiğini ve satrançla doğru ve hızlı düşünülmesi sağlamak olduğunu belirtti. Öte yandan hükümlülerin belli saat dilimlerinde kitap okuyarak kendilerini geliştirmeleri noktasında da proje geliştirildi.
Sosyalleşiyorlar
Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ da hükümlüleri sosyalleşmesini sağladıklarını belirterek, “Denetimli serbestlikten yararlanan hükümlüler için satranç kursu düzenleme fikri oldukça beğenildi. Cezalarını belediyede çalışarak çekenler bu kursa ilgi gösterdi. Onların sosyalleşmesi açısından güzel bir proje oldu” dedi.
YORUM EKLE