Egeli gençlerden Tanzanya çıkarması

Egeli bir grup genç, Manisa Çelebi Eğitim Kültür ve Turizm Derneği tarafından gerçekleştirilen “Senin Hiç Eski Araba Tekerinden Ayakkabın Oldu mu?” projesi kapsamında Tanzanya’ya giderek yetimhane ve Kur’an kurslarını ziyaret etti, yardımda...

Egeli gençlerden Tanzanya çıkarması
banner230
Egeli bir grup genç, Manisa Çelebi Eğitim Kültür ve Turizm Derneği tarafından gerçekleştirilen “Senin Hiç Eski Araba Tekerinden Ayakkabın Oldu mu?” projesi kapsamında Tanzanya’ya giderek yetimhane ve Kur’an kurslarını ziyaret etti, yardımda bulundu.
Manisa Çelebi Eğitim Kültür ve Turizm Derneği tarafından gerçekleştirilen, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen “Senin Hiç Eski Araba Tekerinden Ayakkabın Oldu mu?” isimli proje kapsamında Ege Bölgesi’nden bir grup genç Tanzanya’ya gitti. Tanzanya’daki yetimhaneleri ve Kur’an kurslarını ziyaret ederek yardımda bulunan Egeli gençler, ecdadın izinde yürüdüklerini ifade etti.
Ziyaret hakkında açıklama yapan Manisa Çelebi Eğitim Kültür ve Turizm Derneği Başkan Yardımcısı Ali Köstepen, “Gençlerin nice gayretlerle hazırlamış oldukları projelere destek veren Gençlik ve Spor Bakanlığımıza teşekkür ediyoruz. Biz bu proje ile Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın her mecrada gençlerle ilgili söylemiş olduğu, ‘dindar gençlik, donanımlı gençlik ve evrensel gençlik’ kavramlarını ele almaya gayret ettik. Tanzanya’da ümmetin durumunu müşahede ederken, maddi anlamda ülkemizin ne kadar gelişim gösterdiğini Afrika’nın 2. gelişmiş ülkesi olan Tanzanya’da bizzat yaşayarak müşahede ettik. Ayrıca yoksulluğa ve geriliğe rağmen samimi dindaşlarımızı görüp hasbihal etme ve hediyeleşme fırsatı yakaladık. Bunun yanında Tanzanya’daki kültür mozaiğini görme şansı elde ettik. Bu bağlamda bizlere desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Gençlik ve Spor Bakanımız Çağatay Kılıç’a, Proje ve Koordinasyon Genel Müdürü Mehmet Bıçkıcı’ya, Genel Müdür Yardımcımız Muhammed Carti’ye ve Daire Başkanımız Mehmet Bulut’a ve tüm bakanlığımıza teşekkürü bir borç biliyorum. Yeni bir dernek olarak, gençlerin eğitim ve gelişimine katkı koyma yolunda ilerleyen Manisa Çelebi Eğitim Kültür ve Turizm Derneği, bir çok sosyal proje ile sahada olmayı hedeflemektedir” dedi.
YORUM EKLE