DEÜ rektörlük seçimlerinde öne çıkan isim: Ömer Dumlu

Dokuz Eylül Üniversitesi (deü) Rektör Adayı Prof. Dr. Ömer Dumlu

DEÜ rektörlük seçimlerinde öne çıkan isim: Ömer Dumlu
banner230
Yarın yapılacak Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) rektörlük seçimlerinde en iddialı adaylardan biri olan Prof. Dr. Ömer Dumlu, rektör seçilmesi halinde üniversitede birbirine güvenen ve güveni tüm birimlere yayan bir ekiple çalışacağını söyledi.
Üniversitelerde sığ yönetim anlayışının bilimi gölgede bıraktığını ifade eden Dumlu, ’’En başta özverili, gecesini gündüze katıp çalışan, ideolojik saplantıları olmayan, herkese karşı anlayışlı, üniversitemizin sorunlarını en az benim kadar bilen, birbirine güvenen ve dolayısıyla bu güveni bütün birimlerimize yayacak bir ekiple çalışacağımı büyük bir açıklıkla ve samimiyetle dile getirmek istiyorum. İşini güzel ve iyi yapan, duyarlı, çalışkan, egoları olmayan, kurumun çıkarlarını daima koruyup kollayan bir ekiple çalışacağımı da yine belirtmek istiyorum. Bana değmeyen yılan bir yaşasın, nemelazımcılık anlayışından uzak bir anlayışla üniversitemize hizmet aşkıyla yola çıkacak bir ekiple çalışacağımdan kimsenin hiç ama hiç kuşkusu olmasın’’ dedi.
“Rutin rektör olmayacağım”
Göreve gelmesi halinde rutin bir rektör olmayacağını vurgulayan Dumlu şunları söyledi: ’’Ben yapamayacağım hiçbir şeyi vaat etmedim, etmem de. Zira insanların yapamayacakları şeyleri vaat etmesi çok yanlıştır. Zaten ben bugün öğrencilerime de bunu açık bir biçimde ifade ederim. Dekanlığım sırasında neler yapacağımı da birer yazı ile belirtmiştim. Sonunda bu belirttiğim hususlara baktığımda vaat edip de yapamadığım hiçbir şey neredeyse kalmamıştı. O zaman ‘rutin dekan olmayacağım’ sözüyle yola çıkmıştım. Şimdi de ‘rutin rektör olmayacağım’ sözü ile yoluma devam etmek istiyorum. Adaylık süreci boyunca ilgi ve alakalarını eksik etmeyen, Dokuz Eylül Üniversitesi’nin çok değerli öğretim üyelerine, bütün mesai arkadaşlarıma en kalbi duygularımla teşekkür ediyor, rektörlük seçiminin şimdiden üniversitemize ve kentimize hayırlı olmasını diliyorum.”
YORUM EKLE