Çeşme’de 150 girişimci KOSGEB kredisinden yararlanacak

Çeşme Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın, Çeşme’ye yeni girişimciler kazandırmak için düzenlediği eğitimi tamamlayan 150 girişimci, sertifikalarını alarak KOSGEB kredilerinden yararlanma olanağına kavuştu.Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri...

İZMİR 27.07.2016, 18:57
Çeşme’de 150 girişimci KOSGEB kredisinden yararlanacak
banner230
Çeşme Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın, Çeşme’ye yeni girişimciler kazandırmak için düzenlediği eğitimi tamamlayan 150 girişimci, sertifikalarını alarak KOSGEB kredilerinden yararlanma olanağına kavuştu.
Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı’nın (KOSGEB) belirli şartları taşıyan ve projesi kabul gören yeni girişimcilere verdiği 50 bin lirası hibe, 100 bin lirası uzun vadeli krediden yararlanmak isteyen 150 kişi, 9 günlük özel eğitimi tamamlayarak sertifikalarını aldı.
Çeşme Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın, KOSGEB kredisinden yararlanacak yeni girişimcilere Mart ayında yaptığı duyuru üzerine 500’ü aşkın girişimci projeleriyle başvuru yaptı. KOSGEB yetkililerinin girişimcilerle projeleri üzerine yaptıkları görüşmeler sonucu 150 girişimcinin projesi olumlu bulunarak özel eğitime alındı. 5 grup halinde düzenlenen 9 günlük eğitimi tamamlayan genç girişimciler, düzenlenen törenle sertifikalarını aldılar.
Tarihi Aya Haralambos Kilisesi’nde düzenlenen sertifika törenine, Çeşme Kaymakamı Mustafa Erkayıran, Çeşme Belediye Başkan Yardımcısı Şakir Karadede, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkan Vekili Selahattin Aslan, Çeşme Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Osman Köfüncü ve yeni girişimciler katıldılar.
Düzenlenen törende bir konuşma yapan Çeşme Kaymakamı Mustafa Erkayıran, "Önünüzde bir gelecek var. Bu verilen eğitimle geleceğinizle ve kuracağınız işle ilgili olarak bol kazançlı günler diliyorum. Yeni girişimcileri Çeşme’ye kazandıran Çeşme Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Osman Köfüncü, ’Çeşme’ye nasıl faydalı olurum’ diye çaba gösteriyor. Sayın Oda Başkanına, bu çabaları ve ilçemize yeni girişimciler kazandırdığı için teşekkür ediyorum. Çeşme için yapacağı çalışmalarda her zaman arkasındayız. Bizlerden istediği yardımlarda elimizden geldiği kadar desteklemeye hazırız" diye konuştu.
Çeşme Belediye Başkan Yardımcısı Şakir Karadede, yaptığı konuşmada, kendisinin de esnaf olduğunu hatırlatarak, "Çeşme Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın bu çalışmasından çok mutlu oldum. Çeşme’de yapacağınız yatırımlarla ekonomiye katkıda bulunacaksınız. Çeşme’mize de yeni iş alanları kazandırmış olacaksınız. Ben hepinize iş hayatınızda başarılar diliyorum" dedi.
İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkan Vekili Selahattin Aslan, "Ben çay sattım, memleketimi satmadım" diyerek başladığı konuşmasında şu görüşlere yer verdi:
"KOSGEB’in bu desteğine şükran borçluyuz. Bu devirde yeni işletme açmak çok zor. Sizlerin KOSGEB desteğiyle açacağınız işletmelerde başarılı olacağınıza inanıyorum. Yeni işletmeler sayesinde istihdama da katkılarınız olacak. Hepinize başarılar diliyorum."
"Yeni işletmelerle istihdam da artacak"
Çeşme’ye yeni girişimciler kazandıracak projede ev sahipliği yapan Çeşme Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Osman Köfüncü, 15 Temmuz akşamı hainlerin darbe girişiminin başarısız olduğunu vurgulayarak, "Hedeflerine ulaşamadılar. Bu çirkin olayı kınıyor, bir daha yaşanmamasını diliyorum. Ahilik kültür ve geleneğinin günümüz temsilcileri olan esnaf ve sanatkarımız, kardeşliğimize, demokrasimize sahip çıkmıştır. Alçakça darbe girişiminde şehit olan kahraman ordu ve emniyet mensuplarımıza, sivil vatandaşlarımıza, kaybettiğimiz esnaf ve sanatkarımıza yüce Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı, tüm yaralılarımıza da acil şifa diliyorum. KOSGEB işbirliği ile düzenlemiş olduğumuz eğitim kursunun son günündeyiz. Eğitimi tamamlayan 150 kursiyer arkadaşımız, sertifika almaya hak kazandığı için hepsini tek tek kutluyorum. Değerli kursiyerler, işin yazılı kısmını bitirdiniz. Şimdi sıra iş hayatına atılmaya geldi. Hepiniz ilgi duyduğunuz alanda projelerinizi hayata geçirmeye hazırlanıyorsunuz. Projelerinizi en ince ayrıntısına kadar hesap etmeniz ve yapmanız gerekiyor. İş dünyasına hoşgeldiniz diyorum. Başarılı olmanızı temenni ediyorum. Çeşme’de açacağınız yeni işletmeler sayesinde istihdamın artacaktır. KOSGEB’e de katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. İnşallah yeni iş yerlerinizi açmak bize nasip olur" diyerek sözlerini tamamladı.
Malik Gençalp’in eşi Nilgün de sertifika aldı
Konuşmaların ardından 150 yeni girişimciye sertifikaları dağıtıldı. Yeni girişimciler arasında yer alan Çeşme Belediye Spor Teknik Direktörü Malik Gençalp’in eşi Nilgün Gençalp, kafe ve kahvaltı salonu açmak düşüncesinde olduğunu belirterek, "Kurs dönemi oldukça güzel geçti. Yeni girişimciler arasında yer almaktan mutluyum ve memnunum. Kurs sırasında güzel şeyler öğrendik. Öğrendiklerimizin çok faydalı olacağına inanıyorum. Hedefim, işimde başarılı olmak ve başkalarına da iş imkanı oluşturmak" diye konuştu.
Yorumlar (0)
banner287
banner269
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 07 Aralık 2019
İmsak 06:11
Güneş 07:39
Öğle 12:38
İkindi 15:06
Akşam 17:27
Yatsı 18:49

Gelişmelerden Haberdar Olun

@