Buca’da Gazi, Engelli Ve Dar Gelirli Çiftlere Büyük Kolaylık

Buca Belediyesi, İlçede Yaşayan Gazi, Engelliler, Şehit Ve Gazi Çocuklari İle Evlenecek Dar Gelirli Çiftlere Salon Tahsis Ücretini Kaldırdı.

Buca’da Gazi, Engelli Ve Dar Gelirli Çiftlere Büyük Kolaylık
banner230
Buca Belediyesi, ilçede yaşayan gazi, engelliler, şehit ve gazi çocukları ile evlenecek dar gelirli çiftlere salon tahsis ücretini kaldırdı.
Buca Belediyesi ilçede yaşayan gazi, engelliler, şehit çocukları ve evlenecek dar gelirli çiftlere yönelik önemli bir proje başlattı. Salon tahsis ücretinin kaldırılmasına ilişkin Ağustos ayı meclis toplantısında konunun görüşülmesinin ardından, proje İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi’nin toplantısında da değerlendirilerek onaylandı. Alınan karar göre, gazi, engelliler, şehit ve gazi çocukları ile dar gelirli çiftlerden, hafta içi mesai saatleri dışı, hafta sonu resmi tatil ve Pazar günleri salon tahsis ücreti alınmayacak.
Projeden yaralanmak isteyen engelli vatandaşlardan yüzde 40 ve üzeri engelli raporu istenirken, evlenecek dar gelirli çiftlerin üzerinde ise gayrimenkul olmaması ve çiftin toplam aylık net gelirinin bin 350 TL’yi aşmaması gerektiği ifade edildi. Dar gelirli çiftlerin, isteğe bağlı nikah ve düğün salonlarında kıyılacak nikahlarının bu indirimden faydalanamayacağı da bildirildi.
YORUM EKLE