Buca’da 40 gün 40 gece 40 okul

Buca Belediyesi, kentteki okullarda bakım ve tadilat çalışmalarını kapsayan "40 gün 40 gece 40 okul" projesinin 2. etabının startını verdi. Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, “15 Temmuz bize iyi bir ders oldu. Eğitimi yanlış insanların...

İZMİR 30.07.2016, 10:43
Buca’da 40 gün 40 gece 40 okul
banner230
Buca Belediyesi, kentteki okullarda bakım ve tadilat çalışmalarını kapsayan "40 gün 40 gece 40 okul" projesinin 2. etabının startını verdi. Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, “15 Temmuz bize iyi bir ders oldu. Eğitimi yanlış insanların eline bırakırsak sonu hüsran oluyor, facia oluyor” dedi.
Çocukların daha sağlıklı ve konforlu bir ortamda eğitim alabilmesi amacıyla okulları yenileyen Buca Belediyesi, “40 Gün 40 Gece 40 Okul” projesinin 2. etabını törenle başlattı. Çocukların daha konforlu, sağlıklı ve güvenli ortamlarda eğitim görebilmesi için başlatılan çalışmanın ilk yılı olan 2015 yaz tatili döneminde 1.5 milyon liralık bir maliyetle 40 okulun tadilatını gerçekleştiren Buca Belediyesi, 2016 yaz tatilinde yine ihtiyaçları doğrultusunda 40 okulu yenilemek için kolları sıvadı. 1.6 milyon liralık maliyetli projenin 2. Etabı, Dirayet Süren İlkokulu’nda düzenlenen törenle başladı. Törene Buca Kaymakamı Fecri Fikret Çelik, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Okur, öğretmenler ve çok sayıda davetli katıldı.
Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, tören öncesi okulda yapılacak bakım onarım ve tadilat çalışmaları hakkında misafirlere bilgi verdi.
Başkan Piriştina, Buca Kaymakamı Fecri Fikret Çelik ile birlikte “40 Gün 40 Gece 40 Okul” projesinin ilk harcını karıp, duvar sıvadı.
Törende konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Okur, Buca’daki eğitim kurumlarının ihtiyaçlarını belirleyip, öğrencilerin daha sağlıklı ortamda eğitim alabilmesi için projeler geliştirip, bakım onarımını gerçekleştiren Buca Belediyesi’ne teşekkür etti.
Bakım onarım seferberliği
Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina daeğitime yapılan yatırımın geleceğe yapılan yatırım olduğu bilinciyle hareket ettiklerini, çocukların daha sağlıklı ortamlarda eğitim alabilmesi için bakım onarım seferberliği başlattıklarını söyledi. “Eğitime verilen desteği, akıtılan teri çok önemsiyoruz. Eğer daha sağlıklı ortamlarda okur, gelişirsek bizi aydınlık günlerden mahrum etmek isteyecek güçleri engeller, bilinçleniriz. Geçtiğimiz günlerde de aynı projeyi camilerimiz için başlattık. Kısacası kentte yaşayan herkesin yaşamına dokunuyoruz” diye konuşan Başkan Piriştina, tüm çalışmaları yeni eğitim öğretim dönemine yetiştireceklerini de sözlerine ekledi.
"15 Temmuz iyi ders oldu"
Buca Kaymakamı Fecri Fikret Çelik ise, Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina’nın eğitim ve öğretime verdiği destek ve gösterdiği duyarlılığın takdire şayan olduğunu belirtirken,”Çevremizde, dünyamızda kötü olan ne varsa eğitimsizlikten geliyor. Buca Belediyemiz, 40 okulla projeye devam ediyor. Camilerde de aynı projeyi yapıp, camilerin klimalarına kadar her ihtiyacını karşılıyorlar, artarak devam etmesini isteriz. Geleceğimiz olan çocuklara iyi bir eğitim vermeliyiz. İyi insanlar bu işleri üstlenirse yanlış insanları eğitim yuvalarından uzak tutmuş oluruz. 15 Temmuz bize iyi bir ders oldu. Eğitimi yanlış insanların eline bırakırsak sonu hüsran oluyor, facia oluyor. Bunun bedelini 15 Temmuz’daçok ağır ödedik. Dilerim böyle ağır faturalarla bir daha karşılaşmayız” diye konuştu.
Yorumlar (0)
banner287
banner269
açık
Namaz Vakti 19 Kasım 2019
İmsak 05:55
Güneş 07:21
Öğle 12:32
İkindi 15:09
Akşam 17:32
Yatsı 18:53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@