Aliağa Cumhuriyet Bayramını Kutlamaya Hazırlanıyor

Cumhuriyet Bayramı'nın 92. Yıl Dönümü, Tüm Yurtta Olduğu Gibi İzmir’in Aliağa İlçesinde De Bir Dizi Etkinlikler İle Kutlanacak.

Aliağa Cumhuriyet Bayramını Kutlamaya Hazırlanıyor
banner230
Cumhuriyet Bayramı’nın 92. yıl dönümü, tüm yurtta olduğu gibi İzmir’in Aliağa ilçesinde de bir dizi etkinlikler ile kutlanacak.
Aliağa İlçe Kaymakamlığı tarafından hazırlanan Cumhuriyet Bayramı’nın 92. yıl dönümü etkinlikleri iki gün boyunca sürecek. Kutlamalar 28 Ekim Çarşamba günü saat 13.00’de Cumhuriyet Meydanı’nda başlayacak. Aliağa İlçe Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı ve Garnizon Komutanlığı çelenginin Atatürk anıtına sunulmasının ardından kutlama programı, saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın okunması ve Türk bayrağının göndere çekilmesiyle devam edecek. Cumhuriyet Meydanı’ndaki programı takiben Aliağa Şehitliği ziyaret edilecek.
29 Ekim Perşembe günkü program ise saat 10:00’da Aliağa İlçe Kaymakamı Bayram Yılmaz’ın makamında tebrikleri kabul etmesi ile başlayacak. Saat 10:30’da Aliağa İlçe Kaymakamı ile beraberindeki Belediye Başkanı ve Garnizon Komutanı Cumhuriyet Meydanı’nda törene katılanların bayramını kutlayacak. Cumhuriyet Meydanı’nda İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından İlçe Kaymakamı Bayram Yılmaz günün anlamına ilişkin konuşmasını yapacak. Öğrencilerin Cumhuriyet ve Atatürk konulu şiirlerini okumasının ardından tören geçişi ile program sona erecek.
Cumhuriyet Meydanı’ndaki kutlamaları ardından Aliağa Ortaokulunda Atatürk ve Cumhuriyet konulu resim sergisi açılacak.
YORUM EKLE