Aliağa Belediyesi’nden Personellerine İş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitimi

Aliağa Belediyesi’nin, çalışanlarına sağlıklı bir çalışma ortamı temin etmek amacı ile düzenlediği "İş Sağlığı ve Güvenliği" eğitimleri devam ediyor.6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununun ilgili maddesi gereğinde...

Aliağa Belediyesi’nden Personellerine İş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitimi
banner230
Aliağa Belediyesi’nin, çalışanlarına sağlıklı bir çalışma ortamı temin etmek amacı ile düzenlediği "İş Sağlığı ve Güvenliği" eğitimleri devam ediyor.
6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununun ilgili maddesi gereğinde iş sağlığı ve güvenliği konusunda bilgilendirilen Aliağa Belediyesi çalışanları, yıl içerisinde periyodik olarak eğitimden geçiriliyor. Aliağa Belediyesi’nin tüm çalışanlarına dönüşümlü bir şekilde verilen eğitimler sinevizyon eşliğinde gerçekleştiriliyor. Atatürk Kültür Merkezi’nde iş güvenliği uzmanı Neşe Gürcüoğlu tarafından verilen eğitimlerde, iş kazalarının ve meslek hastalıklarının azaltılması için alınması gereken önlemler, iş sağlığı kanunu, kişisel koruyucu donanımların önemi, iş yaşamında dikkat edilmesi gereken konular, fiziksel etkenlerin yanı sıra kimyasal nedenler gibi konular anlatıldı. Eğitimlerin ardından da çalışanlar sınava tabi tutuldu.
Çalışanlara iş sağlığı ve güvenliği eğitimlerinin periyodik olarak verilmesi gerektiğini ifade eden İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Neşe Gürcüoğlu, "Aliağa Belediyesi çalışanlarına 6331 sayılı yasanın zorunlu koştuğu konularda eğitimler verdik. Eğitimlerimizde iş sağlığı ve güvenliği nedir? Tanımları nelerdir? İnsanlar işe başladıklarında ne gibi risklerle karşılaşabilirler? Risklerden korunmak için ne gibi önlemler alınması gerektiği konularında bilgiler verdik. Bunun yanı sıra işverenin ve çalışanların sorumluluklarını, bu doğrultuda devletin yaptığı çalışmaları, kanunlarda yer alan temel iş güvenliği kurallarının neler olduğunu anlattık. Oldukça faydalı geçen eğitimin sonunda da personele çoktan seçmeli küçük bir sınav yaptık” dedi.
YORUM EKLE