İstanbul konut projelerine genel bakış!

Zingat Bölge Raporu verilerine göre İstanbul’un Esenyurt ilçesinde satılık dairelerin ortalama satış fiyatları 184 bin 806 TL olarak dikkat çekiyor.

İSTANBUL 23.10.2017, 08:31
İstanbul konut projelerine genel bakış!
banner230

Türkiye’nin en büyük şehri olmakla birlikte İstanbul, konut projeleri bakımından da eşsiz imkanları vaat ediyor. Özellikle Avrupa ve Anadolu yakasının en uç noktaları, hem konfor hem de fiyat açısından geniş seçenekleriyle fırsatlar sunuyor. Yatırım olarak alınabilecek satılık daire sayısının fazla olduğu merkeze uzak ilçelerin dışında Maslak, Beşiktaş, Üsküdar, Kadıköy gibi merkezi ilçelerde de önemli konut projeleri mevcut. Zingat Bölge Raporu’ndan elde edilen verilere göre İstanbul fiyat ortalaması 100 metrekare için 377 bin 805 TL civarında.

Avrupa Yakasının Yükselen Değeri

Her ne kadar İstanbul’un sosyal hayatından kopuk gibi olsa da yeni bir yaşam alanı olarak dizayn edilen Avrupa yakasının önemli ilçelerinden Beylikdüzü, konut projeleri açısından son yılların en önemli yatırımlarına ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Metrobüs hattının başlangıç noktası olmakla birlikte iki göl arasında yer alan Beylikdüzü, aynı zamanda yeniden inşa edilen bir şehir olmanın da avantajlarını sunuyor. Son derece gelişmiş ve modern satılık daire arayanların ilk adreslerinden olan Beylikdüzü ilçesi, alışveriş merkezleri, spor salonları, kütüphane ve eğitim alanlarıyla da yapılaşmasını destekleyen bir görünüme sahip. Sahil imkanının dışında İstanbul’un merkezi ilçelerine de metrobüs ile kısa süre içinde ulaşım sağlanıyor. Beylikdüzü’nde kiraya verilen bir daire 18 yılda yatırımcıya geri dönüş sağlıyor. Bu da İstanbul’a kıyasla iki yıl avantajlı olduğunu gösteriyor. Zira İstanbul ortalamasında bir dairenin kendisini amorti etme süresi yaklaşık 20 seneyi buluyor. Zingat.com Bölge Raporu’nda 100 metrekarelik dairelerin ortalama fiyatları ise 232 bin 547 TL civarında gözüküyor.

Sahil İlçesi Kartal’da Konforlu Yaşam Alanları

Anadolu yakasının sahil ilçelerinden Kartal, yepyeni konut projeleriyle yatırımcı ve ev sahibi olmak isteyenleri kendine çeken bir lokasyon. Gerek kentsel dönüşüm gerekse yeni yapılaşmalarla Kartal konut projeleri gözle görünür bir değişimin de mimarı. Güvenlikli, havuzlu ve otopark imkanlı olan sitelerin yanı sıra farklı tipte satılık daireler, her bütçeye hitap ediyor. Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre Kartal satılık daire fiyatları ortalaması 326 bin 246 TL. Satılık daire fiyatları minimum 244 bin 685 TL’den başlıyor ve maksimum 407 bin 808 TL’ye kadar uzanıyor.

Zingat Bölge Raporu’na göre çeşitli yatırım şekillerinden olan kiraya verilme yoluyla ise 19 yıl içinde geri dönüş alınmaktadır. Büyükada’ya komşu olmak isteyenlerin ilk tercihi olan Kartal’da metro ve metrobüs kullanımı dışında çeşitli ulaşım araçları da mevcut. Satılık daire için Cevizli veya Atalar, yeni yapılaşmalarla son dönemlerde bölgede dikkat çeken semtlerden. Buralara da göz atmanızda fayda var.

Esenyurt ve Sancaktepe

Zingat Bölge Raporu verilerine göre konutların ortalama satış fiyatları 184 bin 806 TL olan Esenyurt, konut projeleri bakımından da dikkat çeken projelere imza atıyor. Bölge gerek satılık daire gerekse kiralık daire imkanları açısından makul fiyatlara sahip çok farklı mahallere ev sahipliği yapıyor. İstanbul’un yeni ilçelerinden olan Sancaktepe ise Anadolu yakasında uygun fiyatlı daire arayanları cezbediyor. 100 metrekarelik evlerin ortalamasının 233 bin 309 TL olduğu Sancaktepe, konut projeleri ile de son zamanlarda önem kazanan ilçeler arasında.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@