Geleneksel Eyüp Sultan Sahuru 3 bin kişiyi buluşturdu

Ramazan ayının bitmesine sayılı günler kala Eyüp Belediyesi, Eyüp Sultan’da 3 bin kişiyi sahurda buluşturdu.Eyüp Belediyesi tarafından her yıl Ramazan ayında geleneksel olarak gerçekleştirilen Büyük Eyüp Sultan Sahuru, binlerce vatandaşı...

İSTANBUL 03.07.2016, 08:50
Geleneksel Eyüp Sultan Sahuru 3 bin kişiyi buluşturdu
banner230
Ramazan ayının bitmesine sayılı günler kala Eyüp Belediyesi, Eyüp Sultan’da 3 bin kişiyi sahurda buluşturdu.
Eyüp Belediyesi tarafından her yıl Ramazan ayında geleneksel olarak gerçekleştirilen Büyük Eyüp Sultan Sahuru, binlerce vatandaşı sahur sofrasında buluşturdu. Ramazan’ın bitmesine sayılı günler kala kurulan sahur sofrasında buluşan yaklaşık 3 bin vatandaş, Eyüp Sultan Hazretlerinin yanı başında ve Haliç’in kıyısında birlikte sahur yaptı. Manevi atmosferin yoğunlaştığı iftarda Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın da vatandaşları yalnız bırakmadı. Sahurlarını yapmak için masalardaki yerlerini alan vatandaşları tek tek ziyaret eden Başkan Aydın, sahurunu Eyüplülerle birlikte yaptı.
Sahura katılanların çoğu Eyüp dışından geldi
Ramazan ayı boyunca her kesimden insana uygun programlar düzenlediklerini ifade eden Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, “Bir ramazanı daha geride bırakıyoruz. Bir anlamda üzülüyoruz tabi. Hem maddi anlamda hem manevi anlamda bir düzene girdiğimizi hissediyorduk. Umarım bu düzen bundan sonraki 11 ayda devam eder. Biz Eyüp Belediyesi olarak ilçede yaşayan ve ilçe dışından gelen tüm vatandaşlarımıza ensar olmaya çalıştık. Gençlere, kadınlara, yaşlılara, engellilere, toplumun her kesiminden insanlara hitap edecek programlar düzenledik. Eyüp Sultan Sahuru, Eyüp Belediyesi’nin bir geleneğidir. Eyüp Sultan Camisi’nin hemen dibinde, Haliç’in kıyısında yaklaşık 3 bin kişilik sahurda beraberiz. Burada bulunan insanların birçoğu Eyüp dışından gelen insanlar. İstanbul’un değişik kesimlerinden, hatta şehir dışından gelen misafirler var” şeklinde konuştu.
Yorumlar (0)
banner287
banner269
Namaz Vakti 21 Kasım 2019
İmsak 05:57
Güneş 07:23
Öğle 12:32
İkindi 15:08
Akşam 17:31
Yatsı 18:52

Gelişmelerden Haberdar Olun

@