Başkan Akgün’den Muhtarlara Özel Statü

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, meclis toplantılarında muhtarlar için özel koltuklar ayrılacağını söyledi.Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, muhtarlarla ilgili önemli bir karar aldı. Meclis toplantılarına...

Başkan Akgün’den Muhtarlara Özel Statü
banner230
Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, meclis toplantılarında muhtarlar için özel koltuklar ayrılacağını söyledi.
Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, muhtarlarla ilgili önemli bir karar aldı. Meclis toplantılarına muhtarların da katılması talimatı veren Başkan Akgün, “Muhtarların hem devleti hem de toplumu temsil ediyor. Bir kentin en önemli yöneticileri arasında bulunan muhtarların kentin en önemli kararlarının alındığı mecliste olması gerekir” diye konuştu.
Belediye Meclis toplantılarına bazı muhtarların sürekli katıldığını ama bazılarının katılamadığını gözlemlediğini belirten Başkan Akgün, “Mecliste üyeler, bürokratlar gibi muhtarların da yeri olmalı. Yeni belediye binamızdaki meclis salonunda özel bölüm ayıracağız. Binamıza geçinceye kadar da muhtarlar ziyaretçilere ayrılan bölümün en önündeki sıradan meclis çalışmalarını takip edecekler.Muhtarlarımız bundan sonra, Mecliste isimleriyle ayrılmış olan koltuklarda oturacaklar” ifadesini kullandı.
MUHTARLAR GÜNÜNÜ KUTLADI
Öte yandan, 2016 yılı bütçesinin görüşüldüğü Büyükçekmece Belediye Meclisinde, Başkan. Hasan Akgün, muhtarların 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü de kutladı. 19 Ekim Muhtarlar Günü’nün kabul edilmesinden dolayı mutlu olduğunu belirten Başkan Akgün, "Çok daha önceden olması gerekiyordu. Halk ile devlet arasında köprü olan muhtarların önemi büyüktür. Demokrasinin, cumhuriyetin, devletin ve tolumun temel taşı muhtarlarımızın günü bundan sonra her yıl kutlanacaktır” dedi.
Başkan Akgün günün anısına muhtarlara hediye verdi.
YORUM EKLE