Başkan Akgün: “Büyükçekmece Diğer Belediyelere Örnek Olsun”

Büyükçekmece Belediye Meclisi, 2016 yılı tahmini bütçesini kabul etti.280 milyonluk bütçenin oy birliği ile Meclis’ten geçmesi üzerine teşekkür konuşması yapan Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, “Büyükçekmece’ye yakışır bir meclis...

Başkan Akgün: “Büyükçekmece Diğer Belediyelere Örnek Olsun”
banner230
Büyükçekmece Belediye Meclisi, 2016 yılı tahmini bütçesini kabul etti.
280 milyonluk bütçenin oy birliği ile Meclis’ten geçmesi üzerine teşekkür konuşması yapan Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, “Büyükçekmece’ye yakışır bir meclis yaptık. Her alanda birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde Büyükçekmece Meclisi tüm ülkeye, diğer belediyelere örnek olacak bir çalışma yaparak bütçeyi kabul etti” dedi.
2016 yılı bütçesinin Büyükçekmece’ye hayırlı olmasını dileyen Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, "Meclisimizin bize emanet etmiş olduğu bütçeyi en iyi şekilde değerlendirileceğiz. Bütçe bir kentin en önemli konusudur. Bütçeyle kentimize önemli yatırımlar yaparak en iyi şekilde hizmet etmeye devam edeceğiz" dedi.
280 milyon TL olarak kabul edilen bütçenin büyük payının yatırımlara ayrılacağını belirten Başkan Akgün, “Bütçe yoğun ve titizlikle yapılmış bir çalışma sonrası ortaya çıktı. Meclis üyelerimizin uyumlu ve yapıcı yaklaşımları sonucu da bütçemiz onaylandı. Bu bütçe, halkın, tüyü bitmemiş yetimin hakkıdır. Ortaya koyduğunuz uyumlu çalışmadan ötürü her iki gruba da özel olarak teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
Büyükçekmece Belediyesi 2016 yılı bütçesinin kabul edildiği oturumda Meclis’te grubu bulunan partilerin sözcülerine de söz verildi. İlk sözü AKP Grup Sözcüsü Recep Erol aldı. Erol, “Bütçeye özellikle yatırımlar açısından baktığımızda sevindirici bir bütçe görüyoruz. Bütçenin yüzde 60 oranındaki büyük kısmı yatırımlara ayrılmış. Demek ki gelecek yıl Büyükçekmece’de daha çok altyapı yatırımı göreceğiz. Başkan Dr. Akgün ve ekibine teşekkür ederim” dedi.
Partisi adına konuşan CHP Grup Sözcüsü Coşkun Tanış ise “Komisyonlarda kıran kırana mücadele etsek de, çok seviyeli, yapıcı, olumlu eleştirilerin olduğu bir meclis görüşmesi sonucu bütçeyi kabul ettik. Büyükçekmece hepimizin. Bu bütçe de hepimizin, yani Büyükçekmece’nin. Herkese teşekkür ediyorum” dedi. Tanış, “Seçim sonrasında ülkenin siyasi istikrara kavuşması ve herkesin işine gücüne bakması gerekli. Ülkenin içinde bulunduğu siyasi istikrarsızlık nedeniyle her alanda ekonomik bir durgunluk yaşanıyor. Durgunluktan belediyelerde etkileniyor” diye konuştu.
YORUM EKLE