Iğdır’da Danışman Öğretmen Eğitim Semineri

IĞDIR (İHA) – Iğdır’a yeni ataması yapılan öğretmenleri yetiştirme sürecinde verilen Danışman Öğretmen Eğitim Semineri devam ediyor.Iğdır’a yeni ataması yapılan 83 aday öğretmeni yetiştirme sürecinde verilen Danışman Öğretmen...

Iğdır’da Danışman Öğretmen Eğitim Semineri
banner230
IĞDIR (İHA) – Iğdır’a yeni ataması yapılan öğretmenleri yetiştirme sürecinde verilen Danışman Öğretmen Eğitim Semineri devam ediyor.
Iğdır’a yeni ataması yapılan 83 aday öğretmeni yetiştirme sürecinde verilen Danışman Öğretmen Eğitim Semineri, ikinci gününde de sürdü. Iğdır İmam Hatip Lisesi salonunda yapılan toplantıya katılan Iğdır İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, en iyi eğitimin nitelikli öğretmenlerle olduğunu kaydetti. Cırıt, “Batılı ülkelerde eğitim sisteminden ziyade nitelikli öğretmen seçimi ön plana çıkıyor. İyi bir eğitim verebilmek için nitelikli öğretmenlere ihtiyacımız var. İlimizde görevli öğretmenlerimiz mesleğini layıkıyla en iyi şekilde yapan insanlardır. Önünde ceket düğmelenecek, saygı duyulacak kişilerdir. Bu ülkenin geleceği olan yavrularımızı en iyi şekilde yetiştirebilmek için sizlerin vasıtasıyla eğitim ordusuna yeni dahil olmuş stajyer öğretmenlerimizi iyi yetiştirmeliyiz. Stajyer öğretmenlerimize 4 aylık süre içerisinde örnek bir öğretmen kişiliğinin nasıl olacağını öğreteceksiniz. Sizlerin yol göstermesi ile yurdun birçok yerinde görev yapacak Alperenleri sizin rehberliğinizde yetiştirmekten onur duyuyoruz. Öğretmenlik halk arasında peygamber mesleği olarak anılır. Kültürümüzün ve milli değerlerimizin üst nesillere aktarılmasında en önemli unsurlardır. Öğretmenlik sevgi ve aşk işidir. İçinde eğitim sevgisi, öğretmenlik sevgisi olmayan bir kişi bu mesleği icra edemez. İlimize stajyer olarak 4 aylık süreyle görev alacak 83 meslektaşımızı en iyi şekilde yetiştirmek istiyoruz. Önümüzdeki 4 aylık süreçte sizlerin özveri ile stajyer öğretmenlerimizi yetiştireceğine inanıyorum” dedi.
Stajyer öğretmenlere öğrencilere örnek olunmasını da isteyen Hakan Cırıt, “Oturuşunuzla, kılık kıyafetinizle, konuşmanızla, öğrenciye davranışınızla örnek olacaksınız. Stajyer öğretmen sizi örnek alacak, tek başına göreve başladığında sizin yolunuzdan gidecek. Sevgi dolu olun, milli düşünün, bu vatana, millete, bayrağa sevgi dolu gençler yetiştirin. Unutmayın ki Türk milletinin iç ve dış düşmanı çoktur. Her birinizi ayrı ayrı kutluyorum ve başarılar diliyorum" şeklinde konuştu.
YORUM EKLE