Kumlu’da Aşüre Günü

Hatay’ın Kumlu Belediye Başkanı İbrahim Paç, Muharrem Ayı’nın 10.Günü olan Aşure Günü nedeniyle vatandaşlara aşure dağıttı.Adnan Menderes Parkı’nda düzenlen Aşure dağıtma programına, Belediye Başkanı İbrahim Paç’ın yanı...

Kumlu’da Aşüre Günü
banner230
Hatay’ın Kumlu Belediye Başkanı İbrahim Paç, Muharrem Ayı’nın 10.Günü olan Aşure Günü nedeniyle vatandaşlara aşure dağıttı.
Adnan Menderes Parkı’nda düzenlen Aşure dağıtma programına, Belediye Başkanı İbrahim Paç’ın yanı sıra Kaymakam Adnan Karaosmanoğlu, daire müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Fevzi Çakmak Camii müezzini Necmettin Aydın’ın Kuran’ı Kerim tilavetiyle başladı.
Muharrem Ayı’nın Ramazan Ayı gibi paylaşma, yardımlaşma ve hoşgörü ayı olduğuna değinen Kaymakam Karaosmanoğlu; “Muharrem ayı bizim için önemlidir. Bu ay bize Efendimizi, Mekke’yi, Medine’yi ve Hicreti hatırlatıyor. Birde İslam tarihinin en yürek yakan olaylarından bir tanesi Kartelayı hatırlatıyor. Ehli Beyti hatırlatıyor. Bu duygu ve düşüncelerle böyle bir günü bize hatırlatarak, bizlerin tarihin o sayfalarına götüren Belediye Başkanı İbrahim Paç başta olmak üzere, bu programın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederim”dedi
Program, İlçe Müftüsü Emrah Kandemir’in yaptığı duanın ardından Başkan Paç ve Kaymakam Karaosmanoğlu’nun misafirlere Aşure ikramında bulunmaları eşliğinde son buldu.
YORUM EKLE