Yüksekova’nın Keçili köyünü sel vurdu

Hakkari’nin Yüksekova ilçesi ve çevresinde dün öğle saatlerinde başlayan ve 1 saat süren sağanak yağmur, ilçe merkezine yaklaşık 30 kilometre mesafede bulunan Keçili köyünde hasara yol açtı.Sağanak yağmur sonrası meydana gelen sel,...

Yüksekova’nın Keçili köyünü sel vurdu
banner230
Hakkari’nin Yüksekova ilçesi ve çevresinde dün öğle saatlerinde başlayan ve 1 saat süren sağanak yağmur, ilçe merkezine yaklaşık 30 kilometre mesafede bulunan Keçili köyünde hasara yol açtı.
Sağanak yağmur sonrası meydana gelen sel, Şişol Dağı eteklerinde bulunan Keçili köyünde ekili alanları sular altında bıraktı. Köy yolları, bazı evlerin bahçeleri selle gelen kum ve çamur yığınları altında kaldı.
Evi su ve çamur içinde kalan Kinyas Arslan destek beklediklerini belirterek, "Sel dağın eteklerinden geldi. Köyün aşağılarına indiğimizde koca kaya parçalarını bile getirdiğini gördük. Birçok bağ, bahçe ve ekili arazi sular altında kaldı. Köy halkının zararı çok büyük, devletimizden yardım istiyoruz" dedi.
Çamur yığınları içerisinde eşyalarını kurtarmaya çalışan Elif Kaplan da bir çok eşyasının sele kapıldığını söyledi. Kaplan, "Sağlam bir mutfak eşyam kalmadı. Mutfak eşyalarım gözümün önünde sel suları içerisinde kayboldu" diye konuştu.
Yağmurun ardından Yüksekova Özel İdare Müdürlüğü ekipleri ise sel suları altında kalan yol ve menfezlerde yoğun bir çalışma başlattı.
YORUM EKLE