Bugün marketler açık mı, kaçta kapanıyor? 12-13 Aralık sokağa çıkma yasağında marketler açık mı?

Bugün marketlerin çalışma durumu ile ilgili detaylar araştırılıyor. 12-13 Aralık 2020 tarihlerinde sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Sokağa çıkma yasağı olduğu saatlerde ise marketlerin açık olup olmayacağı ise vatandaşların araştırdığı konular arasında bulunuyor. İşte bugün marketlerin çalışma durumu ile ilgili detaylar.

Gündem 12.12.2020, 14:07 12.12.2020, 14:09
Bugün marketler açık mı, kaçta kapanıyor? 12-13 Aralık sokağa çıkma yasağında marketler açık mı?

HAFTA SONU MARKET, MANAV, KASAP VE KURU YEMİŞÇİLER AÇIK OLACAK

Buna göre kısıtlamanın olduğu cumartesi ve pazar günleri market, bakkal, manav, kasap ve kuru yemişçiler 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek.

Cumartesi ve pazar günleri ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve/veya unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile bu iş yerlerinin sadece ekmek satan bayileri açık olacaktır.

Genelgede, şu ifadelere yer verildi:

"Sokağa çıkma kısıtlaması süresince üretim, imalat, tedarik ve lojistik zincirlerinin aksamaması, sağlık, tarım ve orman faaliyetlerinin sürekliliğini sağlamak amacıyla belirtilen yerler ve kişiler kısıtlamadan muaf tutulacaktır.

Kısıtlamanın olduğu cumartesi ve pazar günleri market, bakkal, manav, kasap ve kuru yemişçiler 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek, vatandaşlarımız (65 yaş ve üzeri ile 20 yaş altında bulunanlar hariç) zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasaplara ve kuru yemişçilere gidip gelebilecektir.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@