Bugün BİM açık mı, kaçta kapanıyor? 19 Ocak Salı BİM çalışma saatleri, açılış-kapanış saati

BİM marketleri sokağa çıkma yasağının olduğu hafta sonu Cumartesi ve Pazar günlerinde saat 10.00'da açılacak ve saat 20.00'da kapacak. 19 Ocak 2021

Gündem 19.01.2021, 08:34 19.01.2021, 08:36
Bugün BİM açık mı, kaçta kapanıyor? 19 Ocak Salı BİM çalışma saatleri, açılış-kapanış saati
banner230

BİM marketler zinciri bugün aktüel ürünleri ile tüketicileri kendi bünyesine çekecek. Marketin aktüel ürünleri her hafta tüketiciler tarafından yoğun ilgi görüyor. Hal böyle olunca sabah saatlerinden itibaren ise BİM market açılış kapanış saati araştırmaların odak noktası oluyor. Peki, BİM saat kaçta açılıyor? İşte BİM çalışma saatleri…

BİM SAAT KAÇTA AÇILIYOR, KAÇTA KAPANIYOR? BİM ÇALIŞMA SAATLERİ

BİM marketleri hafta içi sabah saat 10.00'da mesaiye başlayıp 20.00'da ise mesaiyi bitiriyor. Hafta sonu ise 17.00'da kapanıyor. Mesai saati bitmeden yaklaşık 10 dakika önce ise kasalara kapanıyor ve alışveriş yapılamıyor. BİM marketlerden alışveriş yapabilmeniz için hafta içi ve hafta sonu olmak üzere her gün belirtilen saatlerde şubelere gidebilirsiniz.

BİM SAAT KAÇTA AÇILIYOR?

BİM, her sabah saat 10.00'da açılmaktadır.

BİM SAAT KAÇTA KAPANIYOR?

BİM, akşam 20.00'de kapanmaktadır.

BİM HAFTA SONLARI KAÇA KADAR AÇIK?

BİM, hafta sonu Cumartesi ve Pazar günü de açık olmakla birlikte, 10.00 ile 17.00 arası hizmet vermektedir.

HAFTA SONU MARKET, MANAV, KASAP VE KURU YEMİŞÇİLER AÇIK OLACAK

Buna göre kısıtlamanın olduğu cumartesi ve pazar günleri market, bakkal, manav, kasap ve kuru yemişçiler 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek.

Cumartesi ve pazar günleri ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve/veya unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile bu iş yerlerinin sadece ekmek satan bayileri açık olacaktır.

Genelgede, şu ifadelere yer verildi:

"Sokağa çıkma kısıtlaması süresince üretim, imalat, tedarik ve lojistik zincirlerinin aksamaması, sağlık, tarım ve orman faaliyetlerinin sürekliliğini sağlamak amacıyla belirtilen yerler ve kişiler kısıtlamadan muaf tutulacaktır.

Kısıtlamanın olduğu cumartesi ve pazar günleri market, bakkal, manav, kasap ve kuru yemişçiler 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek, vatandaşlarımız (65 yaş ve üzeri ile 20 yaş altında bulunanlar hariç) zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasaplara ve kuru yemişçilere gidip gelebilecektir.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@